Wiadomości z Bytomia

Wzorowa postawa funkcjonariusza Aresztu Śledczego w Bytomiu

  • Dodano: 2021-11-08 14:30

Funkcjonariusz Aresztu Śledczego w Bytomiu udzielił pomocy pokrzywdzonym w wypadku.

W dniu 14.09.2021 roku w czasie wolnym od służby, sierżant Marcin Łysakowski był świadkiem zdarzenia, w którym na idących chodnikiem pieszych stoczył się samochód dostawczy. W wyniku zdarzenia jedna osoba została uwięziona pod samochodem, a druga uderzona przodem pojazdu. Funkcjonariusz Bytomskiego Aresztu bezzwłocznie przystąpił do udzielenia pomocy pokrzywdzonym. Wraz z innym świadkiem zdarzenia, przepchnął pojazd uwalniając leżącego na chodniku mężczyznę. Ponadto dotarł do kierującego, który źle zabezpieczył zaparkowany samochód.

Podziękowanie

Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu podinsp. Damian Radziejowski złożył pisemne podziękowanie za zaangażowanie oraz pomoc pokrzywdzonym osobom na miejscu wypadku komunikacyjnego.

Mając na uwadze postawę funkcjonariusza, jego zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy także poza służbą, Dyrektor Aresztu Śledczego w Bytomiu mjr Tomasz Pagacz wyróżnił funkcjonariusza.

Sierżant Marcin Łysakowski jest funkcjonariuszem Służby Więziennej od 2011 roku. Obecnie pełni obowiązki starszego oddziałowego w Areszcie Śledczym w Bytomiu. Postawa naszego kolegi jest przykładem na to, że funkcjonariusze Służby Więziennej dbają o bezpieczeństwo obywateli nie tylko w mundurze, ale również w czasie wolnym.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.