Wiadomości z Bytomia

Wyszedł na wolność i znów trafił za kratki. 27-latek dokonał rozboju i kradzieży

  • Dodano: 2022-10-26 06:00, aktualizacja: 2022-10-25 15:35

Bytomscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamał się do mieszkania, dokonał rozboju na seniorze i ukradł samochód. Jak się okazało, 27-latek niedawno opuścił więzienie, a przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy.

Mężczyzna ponownie trafił za kratki. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt, a grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Długo nie "nacieszył się" wolnością. 27-latek po rozboju i kradzieży w areszcie

W piątek bytomscy policjanci ustalili tożsamość i zatrzymali mężczyznę, który kilka dni wcześniej na klatce schodowej jednej z kamienic mieszczących się przy ulicy Piekarskiej w Bytomiu dokonał rozboju na 76-letnim mężczyźnie.

Senior wracał do swojego mieszkania, kiedy sprawca zaatakował go, przewracając na ziemię, a następnie zabrał mu ponad tysiąc złotych emerytury. Napadniętemu mężczyźnie na szczęście nic się nie stało, a o zdarzeniu powiadomił policjantów. Jak się okazało, jeszcze przed rozbojem napastnik włamał się do mieszkania seniora, uszkadzając zamki w drzwiach.

Złodziej na tym jednak nie poprzestał i ukradł jeszcze samochód należący do mężczyzny. Do pojazdu dostał się za pomocą skradzionych z mieszkania kluczyków. Skradzione auto mundurowi odnaleźli kilka kamienic dalej, a samego sprawcę ustalili i zatrzymali - informują funkcjonariusze KMP Bytom.

Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Bytomia, który na swoim koncie miał już wiele przestępstw, za które odbywał wyroki w więzieniu. Mężczyzna ponownie trafił za kratki. Na wniosek prokuratora i śledczych sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Za rozbój, włamanie i kradzież pojazdu, których dopuścił się w warunkach recydywy, grozi mu nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również