Wiadomości z Bytomia

Wystawa, która łączy. Wernisaż na Knajfeldzie

  • Dodano: 2024-02-23 12:45

Ponad 40 artystów, a wśród nich profesjonaliści i amatorzy w różnym wieku, o różnej wrażliwości na sztukę. W sobotę, 24 lutego o 15.00 w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa otwarta zostanie niezwykła wystawa na Knajfeldzie.

Wystawa sztuki na Knajfeldzie

Na wystawę złożą się m.in. ikony, obrazy wykonane techniką olejną, płaskorzeźby w drewnie, a także inne przedmioty wykonane ludzką ręką: ceramika, wyroby wiklinowe, koronki oraz prace wykonane przez dzieci, młodzież i pedagogów z bytomskich szkół i przedszkoli.  

– Zaproszenie na wystawę przyjęli zarówno doświadczeni artyści, jak i ci, którzy dopiero zaczynają odkrywać swoje talenty. Są wśród nich nasi parafianie oraz osoby niezwiązane z kościołem. Założeniem naszej wystawy jest to, by poprzez twórcze działania łączyć ludzi – wierzących, niewierzących, o różnych światopoglądach – mówi ojciec Jerzy Karpiński, jezuita, duszpasterz parafii NSPJ, organizator wystawy.

I tak na wystawie będzie można oglądać twórców, których prace zyskiwały uznanie na wystawach międzynarodowych i krajowych, jak również tych, którzy trzymali owoce swojej pracy w skrytości mieszkania.

 – Tematyka prac nie była ograniczona, ale kiedy przygotowywaliśmy ekspozycję, przyświecało nam m.in. hasło „Dobro jest to, ku czemu wszystkie rzeczy dążą i Piękno jest manifestacją doskonałości i harmonii” – mówi Dorota Filaszkiewicz, pomysłodawczyni wystawy.

Otwarcie wystawy odbędzie się w najbliższą sobotę o 15.00  (wejście od ul. Marii Skłodowskiej-Curie). W niedzielę, 25 lutego  wystawę można oglądać od 9.00 do 18.00. Dla grup zorganizowanych zwiedzanie zaplanowane jest na poniedziałek, 26 lutego o wcześniej ustalonej  godzinie.  

Wystawa, która łączy. Wernisaż na Knajfeldzie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również