Wiadomości z Bytomia

Wyniki badań podopiecznych DPS "Kombatant" w Bytomiu

  • Dodano: 2020-05-05 07:45, aktualizacja: 2020-05-05 08:05

Poznaliśmy wyniki powtórnych testów na obecność koronawirusa, które zostały przeprowadzone wśród podopiecznych DPS „Kombatant” 27 i 28 kwietnia.

Spośród mieszkańców DPS „Kombatant”, którym wykonano powtórnie testy na obecność koronawirusa u 38 osób drugi test dał wynik pozytywny, u 74 osób – negatywny. Spośród 74 osób, u których drugi wynik testu na obecność koronawirusa jest negatywny, 27 mieszkańców nadal uznawanych za zakażonych.

3 maja bytomski wymazobus pobrał po raz trzeci wymazy od grupy 27 osób, u których pierwszy test wykazał zakażenie, a drugi – zakażenia nie potwierdził. Jeśli wynik trzeciego badania będzie ujemny, będzie to oznaczać, że 27 mieszkańcom DPS „Kombatant” udało się pokonać chorobę.

Podsumowując: zgodnie z informacjami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bytomiu obecnie 65 podopiecznych Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” jest zakażonych koronawirusem, a 47 mieszkańców nie nie jest nosicielami COVID-19.

Stan zdrowia pensjonariuszy DPS „Kombatant” jest stabilny

W szpitalach jednoimiennych w Tychach i Raciborzu oraz w szpitalu w Zawierciu przebywa teraz 6 podopiecznych ośrodka. Ze szpitali powróciło 2 mieszkańców, którzy zostali wyleczeni z zakażenia koronawirusem.
 
Urząd Miasta z żalem informuje, że w minionym tygodniu zmarło dwóch pensjonariuszy DPS „Kombatant” zakażonych koronawirusem: hospitalizowany w szpitalu w Tychach 91-letni mężczyzna oraz 87-letnia kobieta. 

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.