Wiadomości z Bytomia

Wygrana bytomskich tenisistów stołowych

  • Dodano: 2023-02-06 11:15, aktualizacja: 2023-02-06 17:21

Podopieczni Michała Napierały podejmowali w hali przy ul Nickla 143a reprezentantów Białegostoku SBR Dojlidy.

Po zaciętym spotkaniu tenisiści stołowi Petralany Polonii Bytom Patryk Chojnowski, Lichen Wang, Jakub Perek wygrali 3:1.

Wygrana bytomskich tenisistów stołowych

Warto podkreślić dobrą postawę lidera drużyny i jednej z największych gwiazd polskiej Ligi Patryka Chojnowskiego. Wielokrotny medalista Igrzysk Paraolimpijskich dotychczas łączył występy w niebiesko-czerwonych barwach z grą we włoskiej ekstraklasie osób niepełnosprawnych. Teraz zadebiutował w zespole Al Nasr SC z Dubaju. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich zmierzył się z występującym tam innym polakiem Maciejem Nowalińskim, pojedynek ten zakończył się jego zwycięstwem.

Wygrana jest bardzo ważna w kontekście utrzymania się zespołu w najwyższej lidze tenisa stołowego w kraju. Zespół gości walczy z nami bezpośrednio o uniknięcie spadku, dlatego wygraną możemy traktować z kategorii tych o „6 punktów”. W Lotto Superlidze Tenisa Stołowego rywalizuje czternaście zespołów. Po meczu niebiesko-czerwoni zajmują jedenaste miejsce.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również