Wiadomości z Bytomia

Wręczono stypendia najlepszym bytomskim sportowcom! [GALERIA ZDJĘĆ]

  • Dodano: 2024-05-23 10:00

139 sportowców mieszkających lub trenujących w Bytomiu otrzymało stypendia sportowe. Miasto przeznaczyło w tym roku na ten cel ponad 308 tys. zł. Stypendia będą wypłacane za okres marzec-grudzień 2024. We wtorek, 21 maja zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda oraz sekretarz miasta Mirosław Luks wręczyli stypendia sportowcom.

Wysokiej klasy sportowcy

Stypendia sportowe otrzymali między innymi: Michał Sowa – mistrz świata karate fudokan w drużynówce z MUKS Bytom, Maria Wysogląd – wicemistrzyni świata karate fudokan z MUKS Bytom, Karol Pietruszka – 2. miejsce w Pucharze Europy w taekwondo z klubu BSK Sonso, Jakub Kozłowski – 3. miejsce w Pucharze Europy w taekwondo z klubu BSK Sonso, Paulina Dziopa – 1. miejsce w Pucharze Europy w dżudo z Czarnych Bytom, Dominik Majkowski – 3. miejsce w Pucharze Europy w dżudo z Czarnych Bytom, Anna Popławska – 2. miejsce w Mistrzostwach Europy w karate tradycyjnym w drużynówce.

Stypendia trafiły też między innymi do hokeistek i hokeistów BS Polonia Bytom, łuczniczek Czarnej Strzały Bytom, tenisistów i tenisistek ziemnych Górnika Bytom, piłkarzy wodnych WTS Polonia Bytom. W sumie stypendia przyznano 139 zawodnikom i zawodniczkom.

Na wypłatę stypendiów miasto przeznaczyło ponad 308 tysięcy złotych. Pełna lista w załączniku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również