Wiadomości z Bytomia

Wiosenna Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna

  • Dodano: 2018-03-29 07:45, aktualizacja: 2018-03-29 07:52

W ostatni piątek miesiąca po raz kolejny zbiorą się miłośnicy jednośladów, którzy przejadą ulicami naszego miasta. Zapraszamy wszystkich rowerzystów do wspólnej zabawy 30 marca. Spotykamy się o 18.00 na bytomskim Rynku.

Udział w Rowerowej Masie mogą wziąć tylko osoby, które mają sprawny rower wyposażony w obowiązkowe oświetlenie (lampa z przodu i z tyłu) – mówi Roman Badura, organizator imprezy. Warto zabrać ze sobą kamizelką odblaskową i – co najważniejsze – kask. W ten sposób dbamy nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale również innych uczestników ruchu drogowego – podkreśla Badura.

Rowerzyści przejadą następującą trasą, liczącą ok. 12 km: bytomski Rynek, Piastów Bytomskich, Katowicką, Jagiellońską, Łagiewnicką, Kilara, Tuwima, Chorzowską, Pszczyńską, Sienną, Siemianowicką, Witczaka, Matejki, Żeromskiego, Plac Akademicki, Prusa, Mickiewicza, Powstańców Śląskich, Piekarską, Alei Legionów, Strzelców Bytomskich, Wrocławską, Wallisa, Pułaskiego, Okulickiego, Wyczółkowskiego, Kolejową, Plac Wolskiego, Karola Miarki, Zamenhofa, Katowicką, Rostka, Wałową, Plac Klasztorny, Szymanowskiego - zakończenie Rynek.

Przypomnijmy, że Bytomska Masa Krytyczna po raz pierwszy odbyła się w naszym mieście w lipcu 2009 roku. Do końca 2010 roku odbywała się w każdy przedostatni piątek miesiąca, zaś od stycznia 2011 roku miłośnicy jednośladów spotykają się w każdy ostatni piątek miesiąca. Pod hasłem „My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem” przejeżdżają ulicami naszego miasta kilkunastokilometrową trasę. Do naszego miasta tradycję Masy Krytycznej sprowadził Roman Badura ze stowarzyszenia Rowerowy Bytom.

Autor: Tomasz Sanecki

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.