Wiadomości z Bytomia

Wielki tenis w Bytomiu

  • Dodano: 2019-07-16 07:30, aktualizacja: 2019-07-16 07:59

32 tenisistki zagrają w turnieju finałowym Śląskie Open 2019, który zostanie rozegrany na kortach w Bytomiu. W konferencji prasowej zapowiadającej start imprezy uczestniczyła Izabela Domogała, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

„Promocja sportu i zdrowego stylu życia jest jednym z priorytetów władz regionu. Cieszę się, że tenis w międzynarodowym wydaniu wraca na bytomskie korty, bo duże wydarzenia sportowe pomagają propagować zdrowy styl życia i są znakomitą wizytówką województwa. Stadion Śląski udowadnia, że mamy ogromny potencjał, znakomitych kibiców i najlepsi sportowcy świata chcą u nas startować. Wierzę, że podobnie będzie w przypadku tego turnieju, który z roku na rok będzie rósł w siłę” - powiedziała Izabela Domogała, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Śląskie Open 2019 jest międzynarodowym zawodowym turniejem tenisowym kobiet organizowanym pod auspicjami Polskiego Związku Tenisowego przez Klub Sportowy Górnik Bytom. Turniej rozegrany zostanie na kortach w Bytomiu w dniach 22–28 lipca 2019 r.

W turnieju uczestniczyć będą zawodniczki z wielu krajów świata, których rywalizacja z zawodniczkami z naszego kraju jest szczególnie atrakcyjna dla fanów tenisa. Turniej odbywa się w ramach cyklu zawodowych turniejów tenisowych „PZT POLISH TOUR by LOTOS”. W ramach wydarzenia planowana jest organizacja imprez i turniejów towarzyszących, dla młodzieży i zaproszonych gości, które odbędą się w trakcie trwania zawodów.

Pula nagród w turnieju Śląskie Open 2019 to 25 tys. dolarów. Województwo Śląskie jest jednym z partnerów wydarzenia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również