Wiadomości z Bytomia

Wieczór z wąskotorówką

  • Dodano: 2023-05-29 09:30

Na „Nocną szychtę” zaprosili w piątek 26 maja wszystkich sympatyków kolei wąskotorowej pasjonaci ze Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych. Wraz z przewodnikami można było zajrzeć w różne zakamarki bytomskiej stacji w Karbiu. Otwarta dla gości była też Izba Tradycji.

Wraz z nadejściem zachodu słońca w trasę wyruszyła legendarna, bytomska kolejka wąskotorowa. Do pokonania miała całą dostępną trasę o długości 21 km. Dojechała do Miasteczka Śląskiego, gdzie zawróciła w stronę naszego miasta. Do Bytomia, wypełniony po brzegi zachwyconymi turystami, pociąg wrócił ok. godziny 23.00.

Wieczór z wąskotorówką

Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych powstało w 2003 roku. Jego celem jest opieka nad infrastrukturą historycznych Górnośląskich Kolei Wąskotorowych oraz organizacja przejazdów turystycznych na dostępnej trasie.

Członkiem stowarzyszenia w 2021 roku została Gmina Bytom. Trasa kolei ma 21 km, a wąskotorówka zatrzymuje się na dziesięciu stacjach, a także lokomotywownie w Bytomiu-Karbiu, gdzie można zobaczyć zabytkowe parowozy, wagony wąskotorowe oraz tzw. Salonkę z 1912 roku.

wąskotorówka bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również