Wiadomości z Bytomia

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

  • Dodano: 2018-05-04 09:00

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą nie tylko sprawdzić możliwości swojego organizmu, ale powalczyć o cenne nagrody. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Zapisy do Bytomskiego Półmaratonu, jednej z największych imprez biegowych na południu Polski, już ruszyły i prowadzone są za pośrednictwem strony ZmierzymyCzas.pl

Na liście startowej już widniej prawie dwustu uczestników, a to dopiero początek zapisów. Dla wielu biegaczy imprezy takie jak maratony i półmaratony to prawdziwe rarytasy, z kolei dla biegaczy-amatorów to wielka szansa na sprawdzenie możliwości swojego organizmu w rywalizacji z rówieśnikami. Kolejną okazję będą mieli tym razem wyjątkowo w sobotę, 15 września. Wówczas już po raz dziesiąty biegacze będą rywalizować ulicami Miechowic o laur zwycięzcy Bytomskiego Półmaratonu - imprezy, która na stałe zapisała się w kalendarzu maratończyków z całego Śląska, Polski i nie tylko. W ubiegłym roku na najwyższym stopniu podium stanął Dawid Malina, który półmaraton (21 kilometrów) pokonał w czasie 1:12:47.

Przypomnijmy, że jak co roku spośród uczestników, którzy w regulaminowym czasie ukończą bieg, zostanie rozlosowana główna nagroda imprezy – samochód osobowy. Jedynym warunkiem, wymaganym przez organizatora jest osiągnięcie minimum 1200 uczestników.

Organizatorzy nie powinny mieć jednak problemów z zebraniem liczby 1200 uczestników, tym bardziej, że zapisy do zyskującej sobie coraz większy prestiż bytomskiej imprezy już trwają, a wśród uczestników będą nie tylko biegacze z Polski, ale również z zagranicy. Już teraz na liście widnieje prawie 200 uczestników. W biegu może wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat (osoby, które do 15 września 2018 roku, ukończyły 16 lat mogą wystartować w biegu, ale muszą mieć pisemną zgodę rodziców lub prawnego opiekuna).

Wśród pozostałych nagród, które czekają na najlepszych biegaczy, są nagrody finansowe oraz rzeczowe, zaś każdy zawodnik, który ukończy półmaraton w regulaminowym czasie, otrzyma pamiątkowy medal.

Organizatorzy biegu: Michał Napierała, TTS Polonia Bytom oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu liczą, ze w kolejnej edycji półmaratonu biegacze nie zawiodą, a rekord frekwencji zostanie po raz kolejny pobity, będąc tym samym potwierdzeniem, ze takie imprezy warto organizować.

Więcej szczegółów na temat 10. Bytomskiego Półmaratonu znajdziecie TUTAJ oraz w REGULAMINIE

Autor: Tomasz Sanecki

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również