Wiadomości z Bytomia

Wernisaż wystawy Rytm miasta. Wyjątkowe zdjęcia Bytomia

  • Dodano: 2024-05-17 11:45

15 wyjątkowych fotografii na wyjątkowy jubileusz. W środę, 15 maja w Muzeum Górnośląskim otwarta została wystawa Rytm miasta, na którą złożyły się zdjęcia zgłoszone na konkurs zorganizowany z okazji 770. rocznicy nadania miastu praw miejskich.

Przedstawili Bytom swoim okiem

Zgłoszone do konkursu fotografie zostały wykonane w Bytomiu między 2022 a 2024 rokiem, a każdy z uczestników mógł zgłosić łącznie pięć zdjęć z dowolnych kategorii tematycznych (pejzaż, codzienność, dziedzictwo, sytuacja, industria).

Do konkursu zgłosiło się 39 uczestników, którzy nadesłali łącznie 161 prac. Najwięcej spośród zgłoszonych prac autorzy zakwalifikowali do kategorii industria, pejzaż i dziedzictwo. Jury wyłoniło piętnaście prac, wykonanych łącznie przez dziesięciu uczestników i to właśnie te prace można oglądać do końca roku w bytomskim muzeum.

Wybierz swój Rytm miasta

Wyłonienie zwycięzców konkursu należeć będzie do zwiedzających. Każdy, kto odwiedzi wystawę w Muzeum Górnośląskim będzie mógł oddać głos na jedną pracę.

Głosowanie zakończy się 12 grudnia. Autorzy trzech prac, które zdobędą najwięcej punktów, podczas finisażu wystawy 19 grudnia, otrzymają nagrody.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również