Wiadomości z Bytomia

Wernisaż wystawy "Obiektyw(nie) na Bytom" już jutro

  • Dodano: 2019-03-18 10:30, aktualizacja: 2019-03-18 11:31

To tytuł wystawy fotograficznej, którą od 19 marca będzie można oglądać w Biurze Promocji Bytomia na Rynku 7.

Wystawa prezentuje wyjątkowe zdjęcia miasta wybrane z wielotysięcznego zbioru fotografii opublikowanych na facebookowym profilu Zdjęcia Bytomia.

Grupę tworzy blisko 8 tysięcy osób

Pasjonaci fotografii z nieformalnej grupy Zdjęcia Bytomia chcieliby spoglądać na Bytom obiektywnie. Wystarczy jednak zerknąć na to, co publikują, by zrozumieć, że o obiektywizmie nie może być mowy. To ludzie zakochani w swoim mieście, którzy uwieczniają je z sercem i zamiłowaniem. Fotografują nie tylko dobrze rozpoznawalne obiekty, ale i mało znane zakątki i detale miasta. Zobaczymy zapierające dech panoramy wykonane z drona, nastrojowe zachody słońca czy poranki we mgle.

Wystawa pokazuje ulotne chwile z życia miasta, możliwe do uchwycenia tylko przez tych, którzy są czuli na wyjątkowe kadry, zawsze z aparatem pod ręką, w drodze do pracy, na spotkanie, przygotowani do najlepszego ujęcia. 

Grupa powstała z inicjatywy Anny Chołomek w maju 2014 roku

Jej członkowie publikują zdjęcia architektury, natury czy wydarzeń kulturalnych. Społeczność tę tworzą nie tylko bytomianie, nie brakuje pasjonatów Bytomia z sąsiednich miast. Grupa obecnie liczy blisko 8000 członków, a wspiera ją trzech administratorów. Dzięki wspólnym plenerom fotograficznym zawiązało się mnóstwo znajomości oraz przyjaźni między członkami grupy.

Na wernisaż wystawy zdjęć Biuro Promocji Bytomia zaprasza 19 marca (wtorek) o 16.00.
Wystawę można oglądać do 6 kwietnia.

Wernisaż wystawy "Obiektyw(nie) na Bytom" już jutro

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.