Wiadomości z Bytomia

W wieku 97 lat zmarł Władysław Kłoczko, legenda Polonii Bytom

  • Dodano: 2024-02-12 10:45

W poniedziałek, 12 lutego w wieku 97 lat zmarł Władysław Kłoczko, legenda Polonii Bytom. Z klubem związany był od połowy lat 50. Przez dekady był trenerem piłkarskim, łowcą talentów, działaczem. Był bardzo lubiany i cieszył się dużym autorytetem.  

Władysław Kłoczko, legenda Polonii Bytom

Władysław Kłoczko urodził się 1 października 1926 roku we Lwowie. Jak wielu lwowiaków trafił później do Bytomia, gdzie przez dekady pracował jako działacz i trener piłkarskich grup młodzieżowych.

Od połowy lat 50. minionego wieku, związany z bytomskim Klubem. Był pierwszym kierownikiem hokejowej drużyny bytomian. Przez kolejne cztery dekady – trener trampkarzy w sekcji piłkarskiej niebiesko–czerwonych, a także bytomski „łowca talentów”, który na bytomskich placach, podwórkach i ulicach odkrył wielu późniejszych ligowców.

To były czasy, kiedy nie było szkółek piłkarskich, a nawet zwykłych boisk, tylko klepiska na placach przed familokami. To właśnie tam pan Władysław chodził obserwować grających chłopaków i zapraszał ich na treningi. Był bardzo lubiany  i cieszył się dużym autorytetem. Spod jego skrzydeł wyszło wielu wychowanków, którzy grali później w pierwszej drużynie. W uznaniu zasług dla piłki nożnej, Władysław Kłoczko został uhonorowany m.in. medalem 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej i przyznawanym przez PZPN Brązowym Medalem Za Wybitne Osiągnięcia w Rozwoju Piłki Nożnej.

Rodzinie oraz najbliższym składamy wyrazy współczucia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również