Wiadomości z Bytomia

W weekend hokejowa reprezentacja Polski zagra z Węgierkami. Wstęp na mecze jest bezpłatny

  • Dodano: 2022-10-14 06:30, aktualizacja: 2022-10-13 21:30

W dniach 15 i 16 października Polki zagrają na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w ramach prestiżowej Europejskiej Ligi Hokeja Kobiet. Rywalem Hokejowych Orlic będzie MAC Budapeszt.

We wrześniu rozgrywki zainaugurowała European Women's Hockey League, w której rywalizują silne drużyny ze Starego Kontynentu. Od 2019 roku w EWHL występuje reprezentacja Polski, która od dwóch lat gra w lidze europejskiej pod szyldem SM Orlice Bytom. W obecnej edycji Biało-Czerwone rozegrały cztery spotkania - minimalnie przegrały z włoskim EVB Eagles South Tyrol 1:2 i 2:3 oraz dwukrotnie wygrały z austriackim DEC Salzburg Eagles 3:0 i 5:1.

Punktujące bytomianki

Bardzo dobrze w tych starciach spisały się zawodniczki Polonii Bytom. Karolina Późniewska plasuje się na 4. miejscu w klasyfikacji kanadyjskiej EWHL. Dotychczas bytomianka zdobyła cztery bramki i zaliczyła tyle samo asyst. Patrycja Sfora ma na swoim koncie dwa gole i dwie asysty. Nasze zawodniczki będzie można zobaczyć w akcji w sobotę i niedzielę w starciach z MAC Budapeszt. W obecnej edycji Węgierki pokonały austriacki KEHV Lakers oraz przegrały z HC SKP Bratysława.

Na żywo i online

W sobotę, 15 października spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00 a w niedzielę, 16 października o godz. 10:00. Wstęp na mecze jest bezpłatny. Spotkania będą transmitowane w serwisie YouTube Polskiego Hokeja - LINK

Miejsce hokejowych wydarzeń

Na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów regularnie odbywają się ważne hokejowe wydarzenia. W 2021 roku w październiku reprezentacja Polski kobiet wygrała turniej prekwalifikacyjny do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, w grudniu Kadra Narodowa Seniorów zajęła 2. miejsce w mocno obsadzonym turnieju EIHC Christmas Cup. Pod koniec 2021 roku na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów rywalizowały najlepsze drużyny w kraju w Pucharze Polski. Trofeum wywalczyła Comarch Cracovia. W tym roku w grudniu w Bytomiu zostaną zorganizowane Mistrzostwa Świata Juniorów U20 Dywizji IB.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również