Wiadomości z Bytomia

W Stolarzowicach ponownie zagoszczą zawody psich sztafet

  • Dodano: 2022-09-21 07:00, aktualizacja: 2022-09-20 17:29

16 drużyn z całej Polski, różne rasy psów, ale przede wszystkim widowiskowe wyścigi psich sztafet. W sobotę i niedzielę 24-25 września na stadionie przy ul. Gombrowicza w Bytomiu-Stolarzowicach /LKS Tempo Stolarzowice/ odbędą się po raz kolejny w naszym mieście zawody psich sztafet.

Plan zawodów

W imprezie wezmą udział drużyny z całego kraju, a na zawodach zobaczymy takie rasy pasów jak: border collie, mixy, teriery, tollery, whippety i wiele wiele innych. Podczas sobotnio-niedzielnych zawodów każdy z psów będzie musiał przebiec wyznaczoną trasę składającą się z fotokomórki /od której liczony jest czas biegu/, a następnie po przeskoczeniu przez psa 4 przeszkód, odbiciu się od boksu, zwolnieniu piłki, powrócić tą samą trasą do właściciela.

Warto dodać, że Flyball to drużynowy sport, w którym trenują właściciele ze swoimi psami. W najbliższych zawodach organizowanych przez bytomską drużynę Concrete Flyball udział weźmie 16 drużyn z całej Polski. We wszystkich tych drużynach biegają kundelki oraz psy różnych ras, gdzie do najpopularniejszych należą: border collie, owczarki australijskie, teriery, tollery i whippety. Każdy z zespołów przydzielony został już do swojej grupy, w której będzie toczyć się rywalizacja o jak największą liczbę punktów.

Zaprasza się na jedną z najbardziej widowiskowych imprez związanych z psimi sztafetami 24 i 25 września na obiekt w Bytomiu - Stolarzowicach przy ul. Gombrowicza. Zawody zaplanowano w godzinach od 11:00 do 17:00.

W Stolarzowicach ponownie zagoszczą zawody psich sztafet / fot. UM Bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również