Wiadomości z Bytomia

W sobotę otwarcie wyremontowanego kąpieliska odkrytego w Parku Kachla

  • Dodano: 2021-06-25 07:00, aktualizacja: 2021-06-24 21:59

Prace remontowe misy basenu dla pływających zakończyły się. Już w sobotę, 26 czerwca mieszkańcy będą mogli korzystać z odnowionej pływalni.

W poprzednim tygodniu na kąpielisku odkrytym przy ulicy Wrocławskiej, wykonawca przeprowadził prace związane z położeniem powłoki polimocznikowej, czyli natrysku.

Dobry początek wakacji

Następnie Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu przeprowadził m.in. prace porządkowe, napełnił wodą misę basenu, ustawił i wyregulował filtry. Kąpielisko zostanie oddane do użytku w sobotę, 26 czerwca.

Godziny otwarcia i cennik

Basen będzie czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 19:00. Bilet normalny będzie kosztował - 10 zł i 6 zł (wejście po godz. 16:00), ulgowy - 5 zł i 3 zł (wejście po godz. 16:00). Ze względu na obostrzenia na kąpielisko będzie mogło wejść 900 osób. W przypadku wyczerpania liczby miejsc, wejście na basen będzie możliwe dla osób, które pokażą certyfikat szczepień. Warto dodać, że od lipca na kąpielisku działa miejski monitoring.

Gruntowna modernizacja

Remont misy basenu dla pływających rozpoczął się jesienią poprzedniego roku. Zakres prac obejmował między innymi usunięcie płytek z całości basenu, wykonanie nowej instalacji zasilającej wodę, nowych odpływów, jak również pokrycie ścian, dna i korony niecki powłoką polimocznikową w kolorze niebieskim, która zapewnia skuteczną hydroizolację. Wyremontowany został także brodzik dla dzieci.

Koszt modernizacji to 985 tys. zł - środki pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również