Wiadomości z Bytomia

W sobotę bezpłatnie sprawdzisz światła w samochodzie

  • Dodano: 2023-10-27 09:15

Już jutro będzie można bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w pojeździe na dwóch stacjach kontroli pojazdów w naszym mieście. Można to zrobić dzięki prowadzonej przez Policję akcji „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, do której zgłosiły się stacje kontroli pojazdów. Dobre oświetlenie jest bardzo ważne, zwłaszcza jesienią, kiedy pogarszają się warunki atmosferyczne, dlatego wszystkich zachęcamy do sprawdzenia świateł w samochodzie.

Trwa akcja „Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo”

Akcja „Twoje światła– Nasze bezpieczeństwo”, ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia. Prawidłowe działanie świateł jest uwarunkowane, poza ich ogólnym stanem technicznym, właściwym ustawieniem wysokości, prawidłowym rozkładem granicy światła i cienia oraz emitowanym natężeniem.

Dlatego już jutro 28 października kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach na wskazanych niżej stacjach kontroli pojazdów. Jeśli ktoś nie zdąży skontrolować w dniu jutrzejszym oświetlenia w swoim samochodzie, będzie mógł to zrobić jeszcze w kolejnych terminach 18 listopada oraz 9 grudnia.

W tym roku do akcji przystąpiła Stacja Kontroli Pojazdów Speed Car Bytom, mieszcząca się w Bytomiu przy ulicy Pułaskiego 77, oraz stacja PPUH Bamal zlokalizowana przy ulicy Puszkina 3.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również