Wiadomości z Bytomia

W oczekiwaniu na trzech króli

  • Dodano: 2019-01-03 10:30

Po raz kolejny Kacper, Melchior i Baltazar pokłonią się Jezusowi na bytomskim Rynku. Orszaki Trzech Króli cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a w tym roku na najbardziej kolorową grupę czeka nagroda.

Przypomnijmy, że podobnie jak w latach ubiegłych, Orszak Trzech Króli wyruszy 6 stycznia o 15.00-15.10 z trzech miejsc, a każdej grupie przypisany będzie jeden kolor - symbolizujący trzy kontynenty: Europę, Azję i Afrykę. Tej, która wyruszy z ul. Dworcowej - żółty, grupie startującej z ul. Krakowskiej - czerwony, a grupie startującej z placu Akademickiego – niebieski.

Organizatorzy proszą, by na miejsce zbiórki przyjść z ok. piętnastominutowym wyprzedzeniem.

Przemarsz potrwa ok. 5-10 minut. Tuż po przybyciu na Rynek uczestnicy orszaku wezmą udział we wspólnym, rodzinnym kolędowaniu połączonym z występami artystycznymi. Dodatkowo najliczniejsza i najbardziej kolorowa grupa szkolna (albo przedszkolna) zostanie nagrodzona. Uczniowie będą mogli wziąć udział w nagraniu promującym ich placówkę.

Orszaki Trzech Króli mają w Polsce kilkuletnią tradycję, niemniej znane są na całym świecie. Odbywają się m.in. w: Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Stanach Zjednoczonych, Ukrainie, Rumunii, Rwandzie czy Ekwadorze.

W oczekiwaniu na trzech króli

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.