Wiadomości z Bytomia

W Bytomiu zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

 • Dodano: 2021-02-02 07:00, aktualizacja: 2021-02-01 19:51

Mimo trwającej pandemii Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znowu zagrała w całym kraju. Wolontariuszy nie mogło również zabraknąć w Bytomiu.

W naszym mieście na ulicach kwestowało ich ponad 170

Każda złotówka, jaką zbierali wolontariusze zostanie w tym roku przekazana na zakup sprzętu dla szpitalnych oddziałów laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała już po raz 29. w całej Polsce. Ze względu na panujące obostrzenia, tym razem orkiestra zagrała w innej formule niż dotychczas. Nie odbyły się koncerty i licytacje w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla, jednak podobnie jak w ubiegłym roku, na ulicach kwestowali wolontariusze, a puszki pojawiły się również w różnych punktach miasta.

- W porównaniu do poprzedniej edycji, ze względu na pandemię, liczba wolontariuszy była mniejsza. Wiele szkół i przedszkoli, które zawsze nas wspierały nie mogło aktywnie uczestniczyć w zbiórce - mówił Krzysztof Dzicher, szef głównego sztabu WOŚP w Bytomiu.

W Bytomiu gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Główny sztab WOŚP w Bytomiu znajdował się w Komendzie Hufca Związku Harcerstwa Polskiego przy ulicy Kolejowej 6/11, gdzie o 20.00 tegoroczną edycję WOŚP zakończyło tradycyjne "Światełko do nieba", które ze względu na pandemię było inne niż zazwyczaj. Tym razem zebrani w sztabie wolontariusze oraz organizatorzy, a także prezydent Bytomia Mariusz Wołosz zapalili zimne ognie.

Finał 29. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w bytomskim sztabie

- Bardzo dziękuję wszystkim wolontariuszom w Bytomiu, w Polsce i na całym świecie, ale również tym wszystkim, którzy są w rodzinie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - mówił prezydent Bytomia Mariusz Wołosz na zakończenie tegorocznego bytomskiego finału 29. edycji WOŚP. - Cieszę się, że mogę być razem z Wami tutaj w sztabie i zobaczyć, jak wspaniale zorganizowaliście kolejną edycję tego wydarzenia. Dziękuję również każdemu, kto dorzucił przysłowiowy "grosz" do puszki, powiększając grono rodziny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - podkreślał prezydent Mariusz Wołosz.

Warto dodać, że na godzinę 21.30 udało się zebrać ponad 103 tys. zł, rekord puszki to ponad 3016 zł, a ufundowane przez prezydenta Bytomia na aukcję poszetka i apaszka już znalazły swoich szczęśliwych nabywców.

Wolontariusze na ulicach, internetowe licytacje oraz stacjonarne puszki

Na bytomskich ulicach mogliśmy dzisiaj zobaczyć wolontariuszy, którzy z puszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierali datki, które przekazane zostaną na zakup sprzętu dla szpitalnych oddziałów laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy. Tegoroczny finał odbywał się pod hasłem "Finał z głową" i był drugim finałem dedykowany laryngologii.

Warto dodać, że oprócz wolontariuszy na bytomskich ulicach, zorganizowano liczne internetowe aukcje. Wśród nich znalazły się między innymi obraz "Carmen z Muletą" autorstwa Janiny Kuczmarz - Rudnickiej, obrazy muzyków amerykańskiej grupy Dream Theater, czy też voucher na zajęcia baletowe. Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz przekazał na aukcję dwa zestawy miejskich gadżetów: jedwabną poszetkę i apaszkę w kolorach bytomskiego herbu oraz nowy album "Bytom rozmaity".

W mieście było także kilkanaście punktów, w których znalazły się stacjonarne puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

 • Lokal w Bytomiu, ul. Plac Sobieskiego 3
 • Przedszkole Miejskie nr 23, ul. Bławatkowa 3
 • Przedszkole Miejskie nr 59, ul. Łużycka 12b
 • Przedszkole Miejskie nr 29, ul. Czarnieckiego 2
 • Przedszkole Miejskie nr 15, ul. Szymały 122
 • Przedszkola TIKA, ul. Lenartowicza 1; Wrocławska 32, Powstańców Warszawskich 14/31
 • Zespół Szkół w Bytomiu, ul. Powstańców Śląskich 6
 • Przychodnia weterynaryjna Mateusz Mazur, ul. Gombrowicza 1.
 • Salon Fryzjerski, ul. Webera 4
 • PAKO Barber Shop, ul. Józefczaka 20
 • Tarnogórscy lordowie Barber Shop, ul. Rynek, Tarnowskie Góry
 • Sklep JARZYNIOK, ul. Suchogórska 92
 • Sklep z bielizną Gracja, ul. Stolarzowicka 37
 • Lodziarnio cukiernio kawiarnia, ul. Gliwicka 27/29
 • Bistro Krauza, ul. Piłsudskiego 33
 • Firma Florpol, ul. Szafranka 2

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.