Wiadomości z Bytomia

W Bytomiu powstanie Centrum Organizacji Pozarządowych

  • Dodano: 2020-01-30 14:15

W Bytomiu powstanie Centrum Organizacji Pozarządowych - instytucja, która będzie wspierać i aktywizować działające w naszym mieście organizacje non profit.

Wsłuchując się w głosy społeczników, prezydent Mariusz Wołosz ogłosił  konkurs dla oferentów z energią i pomysłem na to, jak ożywić bytomski trzeci sektor.
 

Centra Organizacji Pozarządowych to rozwiązanie, z którego korzysta wiele polskich miast. Ich zadaniem jest ścisła współpraca z władzami miasta i pomoc m.in. w takich kwestiach jak  udostępnianie organizacjom miejsc na spotkania, szkolenia, czy  pomoc w zdobywaniu środków finansowych.
 

Podczas rozmów ze społecznikami powracał temat potrzeby ożywienia bytomskiego trzeciego sektora, jego większego zaangażowania w sprawy miasta. Liczymy na to, że znajdziemy prężną instytucję z dobrymi pomysłami, która pomoże nam skupić energię bytomskich społeczników i wykorzystać potencjał naszych NGO-sów z korzyścią dla całego Bytomia  - mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Ze wsparcia Centrum Organizacji Pozarządowych będzie można korzystać od połowy marca do końca grudnia w gmachu przy pl. Sobieskiego 3. Centrum będzie otwarte minimum 15 godzin w tygodniu, a oferenci nie będą ponosić żadnych kosztów związanych z wynajmem pomieszczenia, mediami i wyposażeniem. 
 

Zadaniem operatora, który zostanie wyłoniony przez komisje konkursową,  będzie nie tylko wsparcie infrastrukturalne i techniczne organizacji pozarządowych, ale też inicjowanie i organizacja wydarzeń związanych z działalnością trzeciego sektora, prowadzenie kalendarza imprez i  współpraca  z miejskimi jednostkami.
 

Przypomnijmy, że w Bytomiu zarejestrowanych jest kilkaset stowarzyszeń działających m.in.  na rzeczy osób niepełnosprawnych, dzieci, młodzieży, osób starszych czy bezdomnych zwierząt. Nie brak też organizacji, które zajmują się szeroko rozumianą kulturą, edukacją i sportem.
 

Na oferty zgłaszane m.in. przez stowarzyszenia, spółdzielnie socjalne oraz spółki non profit, które nie boją się wyzwań, są otwarte i wiedzą jak integrować środowiska pozarządowe i popularyzować działalność społeczną, czekamy do 24 lutego - mówi prezydent Mariusz Wołosz.


Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników nastąpi  do 28 lutego.


Treść ogłoszenia wraz z zarządzeniem
Wzór umowy
Wzór oferty
Sprawozdanie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również