Wiadomości z Bytomia

W Bytomiu powstanie Centrum Organizacji Pozarządowych

  • Dodano: 2020-01-30 14:15

W Bytomiu powstanie Centrum Organizacji Pozarządowych - instytucja, która będzie wspierać i aktywizować działające w naszym mieście organizacje non profit.

Wsłuchując się w głosy społeczników, prezydent Mariusz Wołosz ogłosił  konkurs dla oferentów z energią i pomysłem na to, jak ożywić bytomski trzeci sektor.
 

Centra Organizacji Pozarządowych to rozwiązanie, z którego korzysta wiele polskich miast. Ich zadaniem jest ścisła współpraca z władzami miasta i pomoc m.in. w takich kwestiach jak  udostępnianie organizacjom miejsc na spotkania, szkolenia, czy  pomoc w zdobywaniu środków finansowych.
 

Podczas rozmów ze społecznikami powracał temat potrzeby ożywienia bytomskiego trzeciego sektora, jego większego zaangażowania w sprawy miasta. Liczymy na to, że znajdziemy prężną instytucję z dobrymi pomysłami, która pomoże nam skupić energię bytomskich społeczników i wykorzystać potencjał naszych NGO-sów z korzyścią dla całego Bytomia  - mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Ze wsparcia Centrum Organizacji Pozarządowych będzie można korzystać od połowy marca do końca grudnia w gmachu przy pl. Sobieskiego 3. Centrum będzie otwarte minimum 15 godzin w tygodniu, a oferenci nie będą ponosić żadnych kosztów związanych z wynajmem pomieszczenia, mediami i wyposażeniem. 
 

Zadaniem operatora, który zostanie wyłoniony przez komisje konkursową,  będzie nie tylko wsparcie infrastrukturalne i techniczne organizacji pozarządowych, ale też inicjowanie i organizacja wydarzeń związanych z działalnością trzeciego sektora, prowadzenie kalendarza imprez i  współpraca  z miejskimi jednostkami.
 

Przypomnijmy, że w Bytomiu zarejestrowanych jest kilkaset stowarzyszeń działających m.in.  na rzeczy osób niepełnosprawnych, dzieci, młodzieży, osób starszych czy bezdomnych zwierząt. Nie brak też organizacji, które zajmują się szeroko rozumianą kulturą, edukacją i sportem.
 

Na oferty zgłaszane m.in. przez stowarzyszenia, spółdzielnie socjalne oraz spółki non profit, które nie boją się wyzwań, są otwarte i wiedzą jak integrować środowiska pozarządowe i popularyzować działalność społeczną, czekamy do 24 lutego - mówi prezydent Mariusz Wołosz.


Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników nastąpi  do 28 lutego.


Treść ogłoszenia wraz z zarządzeniem
Wzór umowy
Wzór oferty
Sprawozdanie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.