Wiadomości z Bytomia

W Bytomiu powstaje osiedle Bolko

  • Dodano: 2021-03-26 06:30, aktualizacja: 2021-03-25 20:25

Oszczędność w formie i funkcjonalność - słowem architektura emocjonalnie doskonała. Tak mówi o swojej nowej inwestycji gliwicka firma Renner Group, która buduje przy ul. Północnej i Witczaka nowe osiedle deweloperskie.

To już kolejna inwestycja, którą inwestor realizuje wspólnie z architektami bytomskiej pracowni architektonicznej Medousa Group

Jak zaznacza deweloper, wybór miejsca i nazwa osiedla nie są przypadkowe.

Miejsce dobre do życia

Jak zaznaczają inwestorzy, długo szukali terenu pod inwestycję, wokół którego będzie wszystko, co ważne dla przyszłych mieszkańców: szybkie trasy wylotowe, sklepy, szkoły, przedszkola i miejsca rozrywki. Z kolei założeniem architektów, było stworzenia osiedla przyjaznego mieszkańcom. Ten fragment miasta okazał się idealny. 

Łączna  powierzchnia użytkowa mieszkań na nowo budowanym osiedlu  to 3 tys. 194 m2.  Pierwszy etap zakłada budowę 46 mieszkań. W ofercie są trzy typy mieszkań: M3 -54,23m2 (trzy pokoje) - parterowe z ogródkiem i tarasem, M4 -80,03m2 (cztery pokoje) - dwupoziomowe z dwoma tarasami oraz M5-120,89m2 (5 pokoi), trzypoziomowe, z ogródkiem i dwoma tarasami. Zakończenie pierwszego etapu inwestycji zaplanowano na trzeci kwartał 2021 roku.

Osiedle Bolko - na postindustrialnym fundamencie

Nazwa osiedla wzięła swój początek od Szybu "Bolko" należącego do zlikwidowanych w latach 1978-1989 kopalń rud cynku i ołowiu w niecce bytomskiej. Charakterystyczny szyb do dziś umożliwia odwadnianie górniczych wyrobisk i jest ostatnią pozostałością po wydobyciu rud w tej części Śląska.

- Wierzymy, że zaprojektowana przez nas przestrzeń będzie kołem zamachowym dla metamorfozy poprzemysłowego terenu w sąsiedztwie szybu Bolko - pisali o projekcie Przemo Łukasik i Łukasz Zagała z Medusa Group.

Bolko Loft - 8 i pół metra nad ziemią  

Przy ul. Kruszcowej, a więc w niedalekim sąsiedztwie powstającego osiedla, odnajdziemy odważny przykład adaptacji kopalnianego nieużytku (lampowni dawnych Zakładów Górniczo-Hutniczych Orzeł Biały) na budynek mieszkalny. Zaprojektowany przez Przemo Łukasika obiekt to jeden z pierwszych w Polsce loftów, który powstał w latach 2002-2003. Charakterystyczny budynek, wsparty na ośmiu żelbetowych słupach pozostawał niewykorzystany od lat 90. XX wieku, tj. od czasu zamknięcia kopalni rud cynku i ołowiu.

Firma z doświadczeniem

Osiedle Bolko buduje firma z doświadczeniem, która ma już na swoim koncie m.in. realizacje takich przedsięwzięć jak osiedle GLIVIA w Gliwicach czy Zielone Tarasy w Krakowie.

Więcej informacji o nowo budowanym osiedlu, można znaleźć na stronie: https://osiedle-bolko.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również