Wiadomości z Bytomia

W Bytomiu odbędą się hokejowe mistrzostwa świata seniorek

  • Dodano: 2024-05-24 14:00

W przyszłym roku na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów odbędą się Mistrzostwa Świata Dywizji IIA Seniorek. W dniach 7-13 kwietnia Polki będą rywalizować z Hiszpanią, Meksykiem, Chińskim Tajpej, Islandią oraz Koreą Północną. Trzon kadry stanowią zawodniczki Polonii Bytom. To kolejne ważne hokejowe wydarzenie, które odbędzie się na bytomskim obiekcie.

Mistrzostwa w Bytomiu

Wyboru dokonano podczas kongresu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie w Pradze. Delegatem PZHL podczas kongresu jest Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia oraz wiceprezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

W 2021 roku w październiku reprezentacja Polski kobiet wygrała turniej prekwalifikacyjny do Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Pod koniec 2021 roku w Bytomiu rywalizowały najlepsze drużyny w kraju w Pucharze Polski. Trofeum wywalczyła Comarch Cracovia. W grudniu 2022 roku w Bytomiu zostały zorganizowane Mistrzostwa Świata Juniorów U20 Dywizji IB, a lodowisko wizytował Luc Tardif, prezydent Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF) oraz Petr Briza, pierwszy wiceprezydent IIHF. Z kolei w listopadzie 2023 roku Kadra Juniorów rywalizowała w Turnieju Trzech Narodów U18.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również