Wiadomości z Bytomia

W Bytomiu odbędą się Hokejowe Mistrzostwa Świata Juniorów

  • Dodano: 2022-05-30 07:00, aktualizacja: 2022-05-29 19:52

W tym roku w grudniu na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów zostaną zorganizowane Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie U20 Dywizji IB. To kolejny ważny turniej, który odbędzie się w nowoczesnej hali.

W fińskim Tampere trwa Kongres Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF). W czwartek, 26 maja zastępca prezydenta Bytomia Adam Fras, który pełni również funkcję wiceprezesa Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, przedstawił atuty bytomskiego lodowiska oraz spot reklamujący obiekt.

Mistrzostwa w Bytomiu

W piątek, 27 maja przedstawiciele IIHF zdecydowali, że w grudniu tego roku w naszym mieście odbędą się Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Juniorów Dywizji IB. W dniach 11-17 grudnia reprezentacja Polski zmierzy się z Japonią, Ukrainą, Estonią, Włochami i Koreą Południową. Podczas kongresu podjęto też decyzję na podstawie której reprezentacja Polski Juniorów utrzymała się w Dywizji IB. W grudniu 2021 roku w Tallinie Kadra Narodowa U20 zajęła ostatnie 6. miejsce. W Tampere ustalono przesunięcia w MŚ Elity w związku z wykluczeniem Rosji i Białorusi. To spowodowało, że w poszczególnych Dywizjach nie dojdzie do spadków.

W Bytomiu odbędą się Hokejowe Mistrzostwa Świata Juniorów / fot. UM Bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również