Wiadomości z Bytomia

VII Półmaraton Służb Mundurowych za nami

• Dodano: 2022-09-19 06:30, aktualizacja: 2022-09-18 14:12

W sobotę odbył się 13. PKO Bytomski Półmaraton. W ramach imprezy zorganizowano VII Półmaraton Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu.

VII Półmaraton Służb Mundurowych

W sobotę w Bytomiu odbyła się jedna z największych sportowych imprez organizowanych w naszym mieście dla wszystkich, którzy kochają biegać, 13. PKO Bytomski Półmaraton. W ramach imprezy dla funkcjonariuszy służb mundurowych został zorganizowany już VII Półmaraton Służb Mundurowych, gdzie zawodnicy walczyli o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu. Uczestnicy biegu zmierzyli się z dystansem 21,097 kilometra. Trasa została jak co roku wyznaczona ulicami dzielnicy Miechowice.

Poza biegiem głównym odbyły się również biegi towarzyszące na dystansach 10,5 i 5 kilometrach oraz nordic walking na dystansie 10,5 kilometra. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników, czuwali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. W tym roku, jak zwykle dopisała frekwencja, na trasę wyruszyło ponad 1500 osób. Wśród mundurowych zwycięzcą biegu w Półmaratonie Służb Mundurowych został Krzysztof Paliga, który na co dzień pełni służbę w Oddziałach Prewencji Policji w Katowicach. II miejsce zajął bytomski policjant Rafał Broja. III miejsce wywalczyła Nicola Szafarczyk, która służy w 13 Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Gliwicach. Puchary zwycięzcom wręczył Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu podinspektor Michał Sokołowski. Wśród wszystkich zawodników, którzy ukończyli bieg, rozlosowano nagrodę główną samochód osobowy Toyota. Natomiast każdy biegacz, który w regulaminowym czasie dotarł na metę, otrzymał pamiątkowy medal i koszulkę.