Wiadomości z Bytomia

Uwaga! Tymczasowa zmiana organizacji ruchu na Dzień Wszystkich Świętych

  • Dodano: 2023-10-30 10:30

Komenda Miejska Policji w Bytomiu informuje, że w związku z Dniem Wszystkich Świętych w nocy z 30 na 31 października 2023 roku w Bytomiu zostaną wprowadzone tymczasowe zmiany organizacji ruchu. Poniżej przedstawiono zmiany, które będą obowiązywały do 3 listopada 2023 roku. Mundurowi proszą o zachowanie ostrożności i o stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu.

Wszystkich Świętych 2023 - zmiana organizacji ruchu

W imieniu Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu KMP Bytom informuje, że w związku z Dniem Wszystkich Świętych w nocy z 30 na 31 października 2023 roku w Bytomiu zostaną wprowadzone tymczasowe zmiany organizacji ruchu. Zmiany będą obowiązywały do 3 listopada 2023 roku.

Z tego powodu na kilka dni zostanie otwarta dla ruchu ulica Piekarska na odcinku od skrzyżowania z ulicą Powstańców Śląskich do skrzyżowania z ulicą Prusa, która następnie zostanie w dniu 3 listopada bieżącego roku ponownie zamknięta do czasu wprowadzenia w komplecie docelowej zmiany organizacji ruchu związanej z przebudową ulicy. Otwarty zostanie także odcinek ulicy Piekarskiej od skrzyżowania z ulicą Powstańców Śląskich w kierunku ulicy Kwiatowej, gdzie zostanie wprowadzony tymczasowo ruch jednokierunkowy w stronę osiedla. Na pozostałych odcinkach ulica Piekarska w dalszym ciągu będzie nieprzejezdna. Wyłączony z ruchu kołowego będzie także odcinek ulicy Powstańców Śląskich od skrzyżowania z ulicą Czarnieckiego do skrzyżowania z ulicą Piekarską, przez który będą mogły przejeżdżać tylko pojazdy komunikacji publicznej.

Kolejnymi istotnymi zmianami w związku ze świętem jest wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicach:

  • Szafranka od ulicy Staffa do ulicy Alojzjanów,
  • Kraszewskiego od Alei Legionów do ulicy Fałata,
  • 9-go Maja od ulicy Partyzantów do ulicy Wyszyńskiego,
  • Grottgera od ulicy Czarnieckiego do ulicy Piekarskiej,
  • Orląt Lwowskich od ulicy Piekarskiej do placu Słowiańskiego

oraz ruchu dwukierunkowego na ulicach:

  • Rudzkiego od ulicy Grottgera do ulicy Powstańców Śląskich z brakiem możliwości przejazdu na ulicę Powstańców Śląskich,
  • Chełmońskiego od ulicy Grottgera do ulicy Powstańców Śląskich z brakiem możliwości przejazdu na ulicę Powstańców Śląskich.


Jak wspomniano na początku, oznakowanie związane ze świętem zostanie wprowadzone w nocy z dnia 30 na 31 października 2023 roku. Wyjątek stanowi ulica Staffa, gdzie organizacja ruchu dotycząca zamknięcia ulicy na potrzeby rozstawienia stoisk handlowych planowana jest do wprowadzenia w dniu 28 października 2023 roku. Przywrócenie docelowej organizacji ruchu na wszystkich ulicach zaplanowano w nocy z dnia 2 na 3 listopada 2023 roku.


Mundurowi proszą kierujących o uwagę i stosowanie się do zmian w organizacji ruchu.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również