Wiadomości z Bytomia

Utrudnienia w ruchu w obrębie ul. Katowickiej!

  • Dodano: 2024-07-09 10:15

Firma NDI Sopot SA, realizująca na zlecenie spółki Tramwaje Śląskie SA wymianę części uszkodzonych płyt na ul. Katowickie dzisiaj rozpoczęła prace na kolejnym odcinku od ul. Rostka do ul. Zamenhofa. To oznacza, że ten fragment ulicy został całkowicie wyłączony z ruchu pojazdów za wyjątkiem pojazdów szynowych i budowy. Przygotowane zostały objazdy.

Konieczność wstrzymania ruchu podczas prac gwarancyjnych

Przyjęta przez wykonawcę technologia wymiany uszkodzonych płyt wymaga całkowitego wstrzymania ruchu pojazdów. Wykonawca, realizując prace na poszczególnych odcinkach ulicy Katowickiej, musi oczyścić podłoże z pozostałości kleju, kamieni i pyłów, a następnie wysuszyć je. Dopiero wówczas może rozpocząć montaż nowych płyt technologią żywic epoksydowych.

Na czas robót przygotowano objazdy

Ze względu na prowadzone roboty dla kierowców przygotowane zostaną objazdy:

  • objazd do ul. Rostka od strony skrzyżowania ulicy Katowickiej z Korfantego będzie prowadzonymi następującymi ulicami: Korfantego – Krakowską – Józefczaka – Piastów Bytomskich - Katowicką;
  • objazd do ul. Korfantego od strony skrzyżowania ulicy Katowickiej z Rostka będzie prowadzonymi następującymi ulicami: Rostka – Miarki – Zamenhofa – powrót na ulicę Katowicką.

Urząd Miasta prosi o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zmian w organizacji ruchu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również