Wiadomości z Bytomia

Umowa na przebudowę ul. Narutowicza podpisana

  • Dodano: 2020-07-31 10:30

Umowa na przebudowę ul. Narutowicza podpisana. Zgodnie z planem prace powinny rozpocząć się w połowie sierpnia.

Firma Berger Bau Polska Sp. z o.o. za ponad 1 mln zł przebuduje jedną z głównych ulic w Stroszku – ul. Narutowicza łączącą ul. Wojciechowskiego i Strzelców Bytomskich. 28 lipca została podpisana umowa, a prace drogowe powinny ruszyć w połowie sierpnia po zatwierdzeniu tymczasowej organizacji ruchu.

Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki pozyskaniu przez miasto dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Cała inwestycja będzie kosztować 1 029 507 zł, z czego aż 75% stanowi właśnie dofinansowanie z FDS.

Dzięki pozyskaniu kolejnych środków z Funduszu Dróg Samorządowych możliwe było ogłoszenie przetargu na przebudowę ważnej drogi w Bytomiu-Stroszku – mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia. To kolejna – po przebudowie ul. Wojciechowskiego – inwestycja, która ma poprawić komfort jazdy i bezpieczeństwo mieszkańców Stroszka – dodaje Michał Bieda.

Przypomnijmy, że w 2019 roku w Stroszku przebudowano ulicę Wojciechowskiego od skrzyżowania z ul. Rydza-Śmigłego/Narutowicza do ul. Strzelców Bytomskich. Kolejną inwestycją drogową w tej części miasta będzie przebudowa ul. Narutowicza na odcinku około 700 metrów od skrzyżowania ul. Wojciechowskiego do ul. Strzelców Bytomskich.

Warto dodać, że w ramach przebudowy ul. Narutowicza zainstalowane zostaną także elementy uspokojenia ruchu, wykonane nowe nasadzenia drzew i krzewów. Z myślą o pieszych pojawią się dodatkowe ławki, obok tych, które dziś rozmieszczone są wzdłuż ogrodzenia terenu dawnego stadionu, a obecnie centrum handlowego. Ponadto przebudowane zostaną chodniki oraz powstanie droga rowerowa. Nowa droga rowerowa będzie się łączyć z istniejącymi drogami rowerowymi wzdłuż ul. Strzelców Bytomskich i Szymały.

Przypomnijmy, że w tym roku realizowane są już dwie inwestycje z Funduszu Dróg Samorządowych – przebudowa ulic: Szyby Rycerskie i Św. Elżbiety. Dwie kolejne – ul. Narutowicza i budowa drogi do budynków przy ul. Siemianowickiej 105 a,b,e wykonane zostaną jeszcze w tym roku.

Na początku sierpniu wykonawcy – firmie Berger Bau Polska Sp. z o.o. zostanie przekazany plac budowy, a prace ruszą najwcześniej w połowie sierpnia po zatwierdzeniu tymczasowej organizacji ruchu. Planowany termin zakończenie prac na ul. Narutowicza to październik br.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również