Wiadomości z Bytomia

Umowa na przebudowę ul. Narutowicza podpisana

  • Dodano: 2020-07-31 10:30

Umowa na przebudowę ul. Narutowicza podpisana. Zgodnie z planem prace powinny rozpocząć się w połowie sierpnia.

Firma Berger Bau Polska Sp. z o.o. za ponad 1 mln zł przebuduje jedną z głównych ulic w Stroszku – ul. Narutowicza łączącą ul. Wojciechowskiego i Strzelców Bytomskich. 28 lipca została podpisana umowa, a prace drogowe powinny ruszyć w połowie sierpnia po zatwierdzeniu tymczasowej organizacji ruchu.

Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki pozyskaniu przez miasto dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Cała inwestycja będzie kosztować 1 029 507 zł, z czego aż 75% stanowi właśnie dofinansowanie z FDS.

Dzięki pozyskaniu kolejnych środków z Funduszu Dróg Samorządowych możliwe było ogłoszenie przetargu na przebudowę ważnej drogi w Bytomiu-Stroszku – mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia. To kolejna – po przebudowie ul. Wojciechowskiego – inwestycja, która ma poprawić komfort jazdy i bezpieczeństwo mieszkańców Stroszka – dodaje Michał Bieda.

Przypomnijmy, że w 2019 roku w Stroszku przebudowano ulicę Wojciechowskiego od skrzyżowania z ul. Rydza-Śmigłego/Narutowicza do ul. Strzelców Bytomskich. Kolejną inwestycją drogową w tej części miasta będzie przebudowa ul. Narutowicza na odcinku około 700 metrów od skrzyżowania ul. Wojciechowskiego do ul. Strzelców Bytomskich.

Warto dodać, że w ramach przebudowy ul. Narutowicza zainstalowane zostaną także elementy uspokojenia ruchu, wykonane nowe nasadzenia drzew i krzewów. Z myślą o pieszych pojawią się dodatkowe ławki, obok tych, które dziś rozmieszczone są wzdłuż ogrodzenia terenu dawnego stadionu, a obecnie centrum handlowego. Ponadto przebudowane zostaną chodniki oraz powstanie droga rowerowa. Nowa droga rowerowa będzie się łączyć z istniejącymi drogami rowerowymi wzdłuż ul. Strzelców Bytomskich i Szymały.

Przypomnijmy, że w tym roku realizowane są już dwie inwestycje z Funduszu Dróg Samorządowych – przebudowa ulic: Szyby Rycerskie i Św. Elżbiety. Dwie kolejne – ul. Narutowicza i budowa drogi do budynków przy ul. Siemianowickiej 105 a,b,e wykonane zostaną jeszcze w tym roku.

Na początku sierpniu wykonawcy – firmie Berger Bau Polska Sp. z o.o. zostanie przekazany plac budowy, a prace ruszą najwcześniej w połowie sierpnia po zatwierdzeniu tymczasowej organizacji ruchu. Planowany termin zakończenie prac na ul. Narutowicza to październik br.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.