Wiadomości z Bytomia

Ulica Zabrzańska w Bytomiu wkrótce zostanie wyremontowana

  • Dodano: 2020-05-15 07:00, aktualizacja: 2020-05-15 07:24

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu ogłosił przetarg na remont nawierzchni jezdni ul. Zabrzańskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do ul. Małgorzatki. Remont, który potrwa około 2 tygodni  zaplanowano w wakacje.

Jezdnia na ww. odcinku jest w bardzo złym stanie technicznym przez tworzące się koleiny, ubytki w nawierzchni i spękania. Oprócz jezdni wyremontowany zostanie także fragment chodnika po południowej stronie ul. Zabrzańskiej (po stronie starego stadionu Szombierek Bytom/targowiska).

Warto podkreślić, że droga wojewódzka DW 925, której częścią jest ul. Zabrzańska, jest drogą kluczową pod względem komunikacyjnym, a tym samym obciążona jest dużym ruchem. Zakres robót remontowych będzie obejmował wymianę warstwy wiążącej i ścieralnej. Górna warstwa ścieralna odtworzona będzie w technologii mineralno-grysowej SMA, która jest bardziej odporna na koleinowanie, od tradycyjnych mieszanek mineralno-bitumicznych. Warto dodać, że w ramach robót zaplanowano również m.in.: rozbiórkę chodników, remonty cząstkowe nawierzchni chodnika z płytek betonowych, a także wykonanie oznakowania poziomego grubowarstwowego strukturalnie.

Powierzchnia remontu nawierzchni jezdni wyniesie 2850 m2, a chodnika 200 m2, a szacunkowa wartość wszystkich prac będzie kosztować około 400 tys. zł.

Zobacz podgląd na mapie

Ulica Zabrzańska w Bytomiu wkrótce zostanie wyremontowana

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Methius

    Widziałem film jak kilometr pasa na lotnisku zrobili w jedną noc, no ale to nie u Nas nieestety.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.