Wiadomości z Bytomia

Ulica Narutowicza w Bytomiu doczeka się przebudowy

  • Dodano: 2020-06-10 07:15, aktualizacja: 2020-06-12 07:10

Jedna z głównych ulic w Stroszku – ul. Narutowicza łącząca ul. Wojciechowskiego i Strzelców Bytomskich jeszcze w tym roku zostanie przebudowana.

Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki pozyskaniu przez miasto dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Szacunkowy koszt inwestycji to ponad 1,9 mln zł.

Dzięki pozyskaniu kolejnych środków z Funduszu Dróg Samorządowych, jeszcze w tym roku zrealizujemy kolejną ważną inwestycję drogową w Stroszku – mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

To kolejna – po przebudowie ul. Wojciechowskiego – inwestycja, która ma poprawić komfort jazdy i bezpieczeństwo mieszkańców Stroszka –  dodaje Michał Bieda.

Przypomnijmy, że w 2019 roku w Stroszku przebudowano ulicę Wojciechowskiego od skrzyżowania z ul. Rydza-Śmigłego/Narutowicza do ul. Strzelców Bytomskich. Kolejną inwestycją drogową w tej części miasta będzie przebudowa ul. Narutowicza. Wczoraj, 9 czerwca ogłoszony został przetarg na realizację tej inwestycji, w ramach której zostanie przebudowana ul. Narutowicza na odcinku około 700 metrów od skrzyżowania ul. Wojciechowskiego do ul. Strzelców Bytomskich, chodniki oraz powstanie droga rowerowa. Nowa droga rowerowa będzie się łączyć z istniejącymi drogami rowerowymi wzdłuż ul. Strzelców Bytomskich i Szymały.

Warto dodać, że w ramach przebudowy ul. Narutowicza zainstalowane zostaną także elementy uspokojenia ruchu, wykonane nowe nasadzenia drzew i krzewów. Z myślą o pieszych pojawią się dodatkowe ławki, obok tych, które dziś rozmieszczone są wzdłuż ogrodzenia terenu dawnego stadionu, a obecnie centrum handlowego.

Przypomnijmy, że w tym roku realizowane są już dwie inwestycje z Funduszu Dróg Samorządowych – przebudowa ulic: Szyby Rycerskie i Św. Elżbiety. Dwie kolejne – ul. Narutowicza i budowa drogi do budynków przy ul. Siemianowickiej 105 a,b,e wykonane zostaną jeszcze w tym roku.

Przebudowa ul. Narutowicza powinna zakończyć się w połowie października br., a jej szacunkowy koszt to 1 mln 930 tys. zł, z czego dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wynosi 75%.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Narutowicz

    NARUTOWICZA

  • MB

    Mamy w Bytomiu nową ulicę Nastarowicza. Patron to płk Tadeusz Nastarowicz :-)Wiedzy nigdy za dużo :-)

  • Paweł

    Chyba ul. Narutowicza

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.