Wiadomości z Bytomia

Uczniowie z Sambora z wizytą w Bytomiu

  • Dodano: 2018-03-23 07:45, aktualizacja: 2018-03-27 16:16

Kilkunastu uczniów z polskich rodzin z ukraińskiego Sambora gości w Bytomiu od wtorku, 20 marca. W ramach projektu „Rodzina Polonijna” nie tylko poznają historię i najważniejsze miejsca związane z naszym miastem, ale również aktywnie uczestniczą w zajęciach edukacyjnych z polskimi uczniami.

Dzieci zwiedziły już nasze miasto oraz wzięły udział w grze miejskiej „Polaków drogi do wolności”, w ramach której poznawały historię Bytomia, Górnego Śląska, ale również II Rzeczpospolitej w okresie odrodzenia naszej państwowości w 1918 roku. Gra miejska, do której zgłosiło się aż 28 zespołów, była nie tylko okazją do wspólnego spędzenia czasu z rówieśnikami z Polski i Ukrainy, ale przede wszystkim szansą na poznanie najpiękniejszych miejsc w mieście, ich historii oraz walorów architektonicznych.

Wśród najlepszych drużyn, które zdobyły największą ilość punktów byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3, Gimnazjum nr 5 oraz Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących – szczegółowe wyniki TUTAJ

W kolejnych dniach uczniowie z Samboru wezmą udział między innymi: w międzynarodowej konferencji poświęconej 100. rocznicy zakończenia I wojny światowej, która dzisiaj, 22 marca odbędzie się w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Z kolei w piątek, 23 marca goście z Ukrainy odwiedzą Muzeum Auschwitz – Birkenau, zamek w Oświęcimiu oraz spotkają z władzami tego miasta.

Warto również dodać, że współorganizatorem między innymi gry miejskiej „Polaków drogi do wolności” był Dom Polski w Samborze na Ukrainie we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 51 w Bytomiu, zaś cały projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach programu „Rodzina Polonijna” realizowanego przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”.

Galeria zdjęć:

Uczniowie z Sambora z wizytą w Bytomiu

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.