Wiadomości z Bytomia

Uczniowie posprzątali Dolinę Bytomki

  • Dodano: 2022-09-29 07:00, aktualizacja: 2022-09-28 20:17

W środę, 28 września uczniowie bytomskich szkół podstawowych oraz Zespołu Szkół Technicznych posprzątali leżącą na granicy Łagiewnik i Szombierek Dolinę Bytomki.

Wcześniej ornitolog Arkadiusz Makowski przedstawił bogactwo tego wyjątkowego miejsca. W akcji Wspólnie dla Doliny Bytomki, którą zainicjowała radna Joanna Stepień, wzięli udział uczniów szkół podstawowych nr 44, 45 oraz Zespołu Szkół Technicznych. Uczestnicy zebrali ponad 50 worków odpadów oraz kilkanaście opon.

Lekcja na żywo

W ramach Akcji ornitolog Arkadiusz Makowski przedstawił miejsce, gdzie poprzemysłowy krajobraz przenika się z bogactwem przyrody, opowiadając m.in. o gatunkach ptaków występujących w Dolinie Bytomki.

- W środę młodzież zobaczyła miejsce, która jest mało znane, dowiedziała się m.in. jak prawidłowo karmić ptaki oraz posprzątała teren. Po zakończonej Akcji szkoły otrzymały budki dla jerzyków. Głównym celem naszego spotkania było uczulenie młodzieży na to, że mamy jedną planetę i musimy o nią zadbać - zaznacza radna Joanna Stepień.

Komentarze (1)    dodaj »

  • odpady radioaktywne

    Widzę w polszy dalej jest tradycja wykorzystywania dzieci do zbierania odpadów. Rozumiem że firmy które wygrywają przetargi na sprzątanie miasta zapłacą tym uczniom? Czy to prezydencik taki cwaniak płaci firmom, a wykorzystuje dzieci?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również