Wiadomości z Bytomia

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym za nami

  • Dodano: 2024-04-22 12:30

W miniony piątek w Szkole Podstawowej numer 32 w Bytomiu przy ulicy Szymały odbyły się zawody. Uczniowie szkół podstawowych pod czujnym okiem policjantów uczestniczyli w eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Ideą turnieju jest popularyzowanie wśród uczniów zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, zachęcanie do korzystania z rowerów jako środka transportu.

Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Uczniowie szkół podstawowych uczestniczyli w eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody przeprowadzono w Szkole Podstawowej numer 32 w Bytomiu przy ulicy Szymały. Ideą turnieju jest popularyzowanie wśród uczniów zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, zachęcanie do korzystania z rowerów jako środka transportu. Jak co roku impreza cieszyła się ogromną popularnością.

Uczestnicy zawodów zmierzyli się w konkurencji teoretycznej, gdzie wypełniali test z zakresu wiedzy przepisów o ruchu drogowym, później w konkurencji praktycznej. Zawodnicy sprawdzili swoje umiejętności, pokonując na rowerze tor sprawnościowy. Poziom zmagań był bardzo wysoki, co świadczy o doskonałym przygotowaniu wszystkich uczestników. Ostatecznie wyłoniono najlepszych, którzy awansowali do następnego etapu konkursu.

Nad przebiegiem zawodów czuwali policjanci bytomskiej drogówki. Na zakończenie nagrody zwycięzcom wręczali mundurowi oraz dyrekcja szkoły. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, wierząc, że umiejętności i wiedza zdobyte w trakcie turnieju wpłyną na poprawę bezpieczeństwa młodych uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również