Wiadomości z Bytomia

Tu Metropolia - przyjdź, posłuchaj, zabierz głos Tu Metropol

  • Dodano: 2018-03-08 12:30

Na kolejną otwartą debatę z cyklu „Tu Metropolia”, poświęconą tematyce metropolitalnej, zapraszamy do Bytomia. Cykl spotkań organizowany jest przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

Debaty odbywają się co dwa tygodnie w miastach i gminach tworzących Metropolię. Podczas spotkań poruszane są ważne kwestie metropolitalne - transport publiczny, rozwój gospodarczy i społeczny, kształtowanie przestrzeni, promocja całego obszaru Metropolii, a także zagadnienia związane ze specyfiką miast i gmin, w których odbywają się spotkania. Tematy te omawiane są przez członków Zarządu G-ZM, przedstawicieli władz miast i gmin Metropolii oraz zaproszonych gości, ekspertów, społeczników i dziennikarzy. Spotkania, ze względu na swój otwarty charakter, są także okazją do zabrania głosu przez mieszkańców.

W spotkaniu w Bytomiu wezmą udział: Kazimierz Karolczak, Przewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Damian Bartyla, Prezydent Bytomia, prof. Sławomir Sitek z Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, a także radni Bytomia oraz zaproszeni dziennikarze, przedstawiciele organizacji pozarządowych, społecznicy i mieszkańcy.

Przeszliśmy trudną restrukturyzację przemysłu ciężkiego, a naszym głównym zadaniem jest odbudowanie potencjału gospodarczego miasta. Wiele udało nam się zrobić, by zmienić wizerunek Bytomia w oczach inwestorów. Ale przed nami ogrom pracy związany z realizacją przedsięwzięcia, jakim jest rewitalizacja miasta. Dla Bytomia bardzo ważne było, że w końcu dostrzeżono jego problemy na szczeblu krajowym. Odnowa Bytomia ma wymiar ekonomiczny, infrastrukturalny, jak i społeczny. Jest to ogromne wyzwanie i bardzo duża szansa dla miasta i całej Metropolii. Wbrew niektórym krzywdzącym i niesprawiedliwym opiniom, jesteśmy do tego bardzo dobrze przygotowani - mówi Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

W czasie debaty bytomskiej mowa będzie m.in. o kondycji ekonomicznej miasta; czy procesy integracyjne Metropolii mogą być dla Bytomia lekarstwem, czy Bytom ma szanse stać się atrakcyjny dla inwestorów dzięki temu, że jest częścią struktury metropolitalnej, czy przynależność do Metropolii jest przez miasto postrzegana jako okazja do wyrównania szans?

W kontekście spójności metropolitalnej poruszona zostanie także kwestia Funduszu Solidarności. Na spotkanie w Bytomiu zapraszamy 14 marca (środa), o 16.30, do Biura Promocji Bytomia przy Rynku 7.

Spotkanie poprowadzi Marcin Zasada, redaktor Dziennika Zachodniego.

Miejsca i terminy kolejnych spotkań można znaleźć na profilu FB Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, tam też transmitowana jest każda z debat. Patronem medialnym spotkań "Tu Metropolia” jest Dziennik Zachodni.

Autor: AK

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.