Wiadomości z Bytomia

Trwają prace związane z naprawą uszkodzonego odwodnienia liniowego płyty Rynku

  • Dodano: 2022-04-14 07:00, aktualizacja: 2022-04-13 20:53

Ekipy remontowe rozpoczęły pracy na płycie bytomskiego Rynku związane z naprawą uszkodzonego odwodnienia liniowego, które służy do odprowadzania wód opadowych i roztopowych.

Naprawa odwodnienia

Część prac wykonywana jest w ramach gwarancji wykonawcy, zaś część stanowi rozszerzenie zakresu poprzedniej umowy w ramach ugody. Celem prac jest naprawa odwodnienia o łącznej długości 200 metrów. Łączny koszt dodatkowych prac to około 200 tys. zł.

W ramach realizowanych prac wykonawca nie tylko przeprowadzi roboty naprawcze związane z wymianą uszkodzonych korytek odwodnienia liniowego, ale również rozbierze nawierzchnię z kostki kamiennej na podsypce cementowo-piaskowej, nawierzchnię z tłucznia oraz ławy betonowe. Następnie wykonywana będzie ława betonowa, podbudowa z kruszyw i montaż nowego odwodnienia liniowego w płycie Rynku.

Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych wykonawca wszystkie prace powinien zakończyć do połowy maja br.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Janusz

    Płytę bytomskiego rynku dawno należało przeorać i zrobić coś porządnego z zielenią. Dalej niekompetencja i nieudolność ludzi bierze górę i wyrzuca sie olbrzymie środki na wyjątkowo coś szkaradnego w Naszym Mieście.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również