Wiadomości z Bytomia

Trwa rozbiórka "Stodoły"

  • Dodano: 2019-08-01 07:45, aktualizacja: 2019-08-01 07:55

Z każdym dniem postępują prace związane z rozbiórką hali lodowiska przy ul. Pułaskiego 71 zwaną popularnie "Stodołą. Na obiekcie wciąż są prowadzone prace ziemne, ale jednocześnie rozpoczął się kolejny etap związany z rozbiórką dachu hali.

Wysłużoną „Stodołę” zastąpi nowoczesna hala lodowiska

W czerwcu podpisana została umowa z wykonawcą inwestycji w Bytomiu – konsorcjum firm: Meritum Grupa Budowlana i Przedsiębiorstwem Produkcyjnym i Usługowym „Concret”. Nowoczesne lodowisko, którego koszt budowy wyniesie blisko 40 mln zł, ma powstać do września 2021 roku.  Warto również dodać, że miasto na budowę nowoczesnej hali lodowiska przy ul. Pułaskiego otrzymało z Ministerstwa Sportu i Turystyki 15 mln zł dofinansowania.

Obecnie przy Pułaskiego 71 trwają prace mające na celu rozebranie całej hali, co zgodnie z przyjętym harmonogramem powinno zakończyć się do 15 października 2019 roku.

Nowy obiekt – w miejscy gdzie stała stara hala - powstanie w formule zaprojektuj-buduj. Zgodnie z umową, nowe lodowisko powinno powstać do 30 września 2021 roku. Prace mają być prowadzone w taki sposób, aby umożliwić ciągłość użytkowania istniejącej tafli lodowiska w sezonie. Główną konstrukcję nośną obiektu planuje się wykonać w technologii żelbetowej monolitycznej, natomiast konstrukcja dachu będzie wsparta na drewnianych dźwigarach. W nowej hali lodowiska rozbudowany i unowocześniony zostanie budynek administracyjny oraz zaplecze szatniowe dla drużyn gospodarzy i gości. Powstaną też nowe parkingi, dojazdy i dojścia, a obiekt w pełni będzie dostosowany do wymogów przeciwpożarowych. Całkowity koszt całej inwestycji ma wynieść 39 mln 946 tys. 710 zł i będzie obejmował zarówno prace projektowe i budowlane, jak i sprawowanie nadzoru autorskiego.

Wykonawcą nowej hali lodowiska w Bytomiu będzie Konsorcjum Firm: Meritum Grupa Budowlana z Krakowa i Przedsiębiorstwo Produkcyjno i Usługowe „Concret” z Tychów, które ma na swoim koncie realizację takich obiektów sportowych jak: budowa hal sportowych w Tychach i Bieruniu czy modernizacja lodowiska w Tychach.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.