Wiadomości z Bytomia

Trwa budowa placu zabaw i parkingu przy przedszkolu w Miechowicach

  • Dodano: 2023-07-26 06:30, aktualizacja: 2023-07-26 06:25

Plac zabaw, parking, nowe chodniki i droga dojazdowa - trwają ostatnie prace budowlane przy nowym przedszkolu w Miechowicach.

Ostatnimi robotami budowlanymi, jakie zostały do zrealizowania przy nowym Przedszkolu Miejskim nr 58 w Bytomiu - Miechowicach są budowa placu zabaw, parkingu na 20 miejsc postojowych, nowego chodnika oraz dojazdu do budynku przedszkola. Zgodnie z harmonogramem wszystkie prace powinny zakończyć się do końca sierpnia, co oznacza, że przedszkolaki już jesienią będą mogły korzystać z nowego placu zabaw.

- Wykonawca realizuje jeszcze ostatnie prace wokół obiektu. Dobra pogoda sprzyja postępowi prac, dzięki czemu wykonawca już przygotował podbudowę pod parking i nawierzchnię placu zabaw. Rozpoczął też prace związane z budową dojścia i dojazdu do nowego obiektu - mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

Trwa postępowanie na zakup sprzętu AGD, RTV i zabawek dla przedszkola

Na przedszkolaki, które w czerwcu przeniosły się do pachnących świeżością pomieszczeń nowego przedszkola czekały już nowe meble, stoliki oraz krzesła. W nowym roku szkolnym dzieci i personel przedszkola będzie mógł korzystać także ze sprzętu AGD, RTV, komputerowego i multimedialnego. Dodatkowo zakupione zostaną także tekstylia i zastawa kuchenna, a dla maluchów zabawki.

Nowe, bezpieczne i przyjazne przedszkole

Trwająca od marca 2022 roku budowa nowego przedszkola w Miechowicach przy ul. Nowej 66 została po ponad roku prac budowlanych na przełomie maja i czerwca zakończona. Obiekt przeszedł odbiory strażaków, Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego i sanepidu, a po jego umeblowaniu przeniosły się do niego dzieci ze starego obiektu, który został właśnie wyburzony. Od nowego roku szkolnego do nowego przedszkola przeniosą się także dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 23 przy ul. Bławatkowej 3 w Miechowicach.

W nowej placówce będzie łącznie funkcjonować 11 oddziałów przedszkolnych oraz jeden oddział żłobkowy dla 300 dzieci, z czego dla 275 dzieci w wieku przedszkolnym oraz 25 dzieci w wieku od 1 do 3 lat. Budynek został podzielony na sześć części: żłobek, przedszkole, pomieszczenie administracyjno-socjalne, pomieszczenia gospodarczo-techniczne, blok żywieniowy, a także pomieszczenia wspólne, czyli: szatnie, salę wielofunkcyjną oraz pokój dla pedagoga i logopedy

Budowa przedszkola możliwa dzięki pozyskanemu dofinansowaniu

Budowa nowego przedszkola w Miechowicach była możliwa dzięki pozyskaniu przez gminę dofinansowania w kwocie aż 13,5 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również