Wiadomości z Bytomia

Tramwaje Śląskie wstrzymują na trzy tygodnie ruch tramwajów między Chorzowem a Katowicami

  • Dodano: 2022-11-18 06:30, aktualizacja: 2022-11-17 17:33

Od poniedziałku 21 listopada na trzy tygodnie zostanie wstrzymany ruch tramwajów wzdłuż ul. Chorzowskiej między Katowicami a Chorzowem. Przerwa w kursowaniu linii tramwajowych nr 6, 11 i 19 jest konieczna ze względu na wykonanie niezbędnych prac modernizacyjnych w ramach aż trzech inwestycji realizowanych na zlecenie spółki Tramwaje Śląskie SA.

Między Chorzowem a Katowicami trwa budowa i przebudowa linii tramwajowych

W Katowicach do powstającej wzdłuż ul. Grundmanna nowej linii tramwajowej trzeba wykonać rozjazdy, włączające nowe torowisko w istniejącą linię, z kolei na modernizowanym torowisku między ulicami Dębową a Złotą trzeba zdemontować rozjazdy technologiczne i wykonać brakujące odcinki torów, zaś torowisko modernizowanej pętli wschodniej przy Stadionie Śląskim trzeba połączyć elementami rozjazdowymi z głównym torem szlakowym.

Prace w ramach tych trzech zadań inwestycyjnych w Katowicach zostały tak skoordynowane, żeby roboty wymagające wstrzymania ruchu tramwajów, prowadzone były w jednym czasie.

Zdecydowana większość prac budowlanych na torowisku biegnącym wzdłuż ulicy Chorzowskiej prowadzona jest przy utrzymanym ruchu tramwajów, ale są i takie, których przy kursujących tramwajach wykonać się nie da. Aby nie przerywać ruchu tramwajowego kilkukrotnie, doprowadziliśmy do takiej koordynacji prac trzech wykonawców, by wszystkie roboty zostały wykonane podczas jednego wstrzymania ruchu - wyjaśnia Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Przerwa w ruchu tramwajowym od 21 listopada do 12 grudnia 2022 roku

Przerwa w ruchu tramwajów rozpocznie się w poniedziałek 21 listopada obejmując odcinek między rondem im. gen. Ziętka a pętlą zachodnią przy Stadionie Śląskim. Linie tramwajowe nr 6, 11 i 19 od strony Chorzowa będą skrócone do pętli zachodniej, a od strony Katowic nie będą kursować.

Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchomi autobusową komunikację zastępczą T-6 kursującą z częstotliwością co 7-8 minut w relacji: Katowice Rynek - Chorzów Stadion Śląski.

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronach metropoliaztm.pl oraz tramwajeslaskie.eu

Zgodnie z planem tramwaje kursujące wzdłuż ul. Chorzowskiej mają wrócić na swoje stałe trasy od poniedziałku 12 grudnia 2022 roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również