Wiadomości z Bytomia

Tajemnice opery. Odkrywamy je przed widzami!

  • Dodano: 2020-06-19 13:30

Czy dyrygent zawsze musi mieć batutę? Czy w operze jest budka suflera? Jakie skarby kryje magazyn kostiumów? Gdzie w teatrze operowym znajduje się „mistyczna zatoka”? Na te i wiele innych pytań odpowiadają pracownicy Opery Śląskiej.
 
W ramach jubileuszu 75-lecia, na stronie internetowej Opery Śląskiej powstał projekt „Tajemnice opery”. To niezwykła podróż po zakamarkach bytomskiego teatru muzycznego. Widzowie-internauci mogą zwiedzić orkiestron, stanąć na scenie i zajrzeć za kulisy – bez wychodzenia z domu!

Przewodnikami po tym niezwykłym świecie są jego twórcy – artyści i realizatorzy, pracownicy różnych działów. Zdradzają tajniki i najgłębsze sekrety tego miejsca oraz swojej pracy. Jak wziąć udział w tej podróży? Należy wejść na: www.opera-slaska.pl, wybrać zakładkę Edukacja, a w niej "Tajemnice opery". Na stronie znajduje się makieta wnętrza opery z punktowo zaznaczonymi miejscami.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Bezpośredni link do projektu: https://opera-slaska.pl/tajemnice-opery

Pojedyncze filmy można obejrzeć także na naszym kanale na YouTube: https://tiny.pl/7w37l

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również