Wiadomości z Bytomia

Szyb Krystyna ma nowego właściciela

  • Dodano: 2023-07-10 06:30, aktualizacja: 2023-07-09 15:06

Firma Multi Polymers z Lędzin została nowym właścicielem Szybu Krystyna oraz przyległych do niego terenów i terenów przy ul. Szyby Rycerskie.

Syndyk masy upadłości spółki Armada Development SA w upadłości, w trybie bezprzetargowym sprzedał całość przedsiębiorstwa spółki w upadłości na rzecz firmy Multi Polymers z siedzibą w Lędzinach. Cała transakcja odbyła się za zgodą sądu pod koniec czerwca. Transakcja odbyła się zgodnie z prawem upadłościowym bez wiedzy i udziału miasta.

Szyb Krystyna ma nowego właściciela

W skład nabytego przedsiębiorstwa wchodziły m.in. grunty o powierzchni około 20,5 ha przy ul. Zabrzańskiej, Szyby Rycerskie, Srebrnej i Golfowej wraz z częścią dróg wewnętrznych. Wśród nabytych przez przedsiębiorstwo z Lędzin terenów jest nieruchomość zabudowana z Szybem Krystyna.

Zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda spotkał się z prezesem firmy Multi Polymers, by porozmawiać o przyszłości Szybu Krystyna. Poinformował nowego właściciela o tym, że Szyb Krystyna jest ważnym obiektem dla mieszkańców Bytomia.

Poinformował również o walorach architektonicznych zabytku i stałym nadzorze społeczników oraz Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków nad obiektem. Poprosił także o informację o sposobie zagospodarowania Szybu Krystyna przez nowego właściciela. Przedsiębiorca zapowiedział przedstawienie swoich planów wobec zagospodarowania wszystkich nabytych nieruchomości

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również