Wiadomości z Bytomia

Szutrowe ulice Łączna i Mikołaja w Rozbarku zostaną wyasfaltowane

  • Dodano: 2023-05-31 06:30, aktualizacja: 2023-05-30 14:22

Wykonanie odwodnienia liniowego i jego podłączenie do kanalizacji deszczowej, regulacja pionowa studzienek dla włazów kanałowych, zaworów wodociągowych i gazowych oraz asfaltowanie drogi. To najważniejsze prace, jakie zostaną wykonane na ul. Mikołaja i Łącznej w Rozbarku.

O remont tych dwóch dróg znajdujących się w rejonie ul. Kołobrzeskiej wnioskowali mieszkańcy podczas spotkania z prezydentem Mariuszem Wołoszem w Rozbarku. Łączny koszt tych inwestycji ze środków budżetu miasta to ponad 121 tys. zł. 29 maja przekazano wykonawcy plac budowy, co oznacza, że już wkrótce ruszą tam prace.

- Podczas spotkania prezydenta Bytomia z mieszkańcami, właściciele domków jednorodzinnych przy ul. Łącznej i Mikołaja w Rozbarku apelowali o remont drogi, która w czasie obfitych deszczów zamienia się w rwący potok - mówi zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda. - W przypadku tych dwóch dróg ze względu na ich położenie i istniejący tam spadek nie wystarczy ich utwardzenie. Konieczne jest wykonanie odwodnienia liniowego, regulacja studzienek i wyasfaltowanie drogi - podkreśla wiceprezydent Michał Bieda.

Umowa podpisana, wykonawca rozpoczyna prace

Remont ulicy Łącznej i Mikołaja wykona wyłoniona w drodze postępowania o zamówienie publiczne firma Silesia Invest Sp. z o.o. Sp. k. z Gliwic. Na obydwu drogach wykonane zostanie odwodnienie liniowe, które zostanie podłączone do istniejącej kanalizacji deszczowej, wyregulowane będą pionowe studzienki dla włazów kanałowych oraz zaworów wodociągowych i gazowych oraz ułożone zostaną betonowe krawężniki a drogi wyasfaltowane.

Zgodnie z podpisaną umową wykonawca ma 60 dni na wykonanie wszystkich robót, co oznacza, że prace powinny zakończyć się pod koniec lipca.

naprawa dróg bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również