Wiadomości z Bytomia

Szalety miejskie i przejścia podziemne w Bytomiu zdezynfekowane.

  • Dodano: 2020-03-31 09:30

Po tym jak zdezynfekowano 60 wiat przystankowych w weekend, Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu zlecił z poniedziałku na wtorek /30 na 31 marca/ dezynfekcję pięciu przejść podziemnych oraz wszystkich szaletów miejskich.

Na zlecenie MZZiGK przeprowadziła je specjalistyczna firma, która zdezynfekowała preparatem o działaniu myjąco-dezynfekującym „Dezacid VR” wszystkie szalety miejskie przy ul. Kościelnej, Chrzanowskiego, Wrocławskiej/Wallisa oraz na pl. Sikorskiego i Wolskiego. Dezynfekcji poddane zostały również przejścia podziemne pod ulicą: Kolejową, Miechowicką, Chorzowską, Witczaka oraz tzw. Tunel Zachodni – przejście podziemne  z pl. Wolskiego do ul. Zabrzańskiej.

Celem specjalistycznej dezynfekcji szaletów miejskich i przejść podziemnych jest ograniczenie rozpowszechniania się wirusa COVID-19.

Warto podkreślić, że w czasie oraz po zakończeniu dezynfekcji przejścia podziemne zostały ze względów bezpieczeństwa czasowo wyłączone z użytkowania.

Komentarze (3)    dodaj »

  • R/R Sójcze

    Oooo, trzeba było epidemii żeby ktoś wyczyścił smierdzace od lat kible miejskie w Bytomiu i zarzygane przejścia podziemne. To chyba jedyny plus tej sytuacji.

  • Em

    Czym jeszcze można dezynfekować miejsca publiczne?

  • Malika

    Podchlorynem sodu głównie pryskają. Łatwo dostępny i rekomendowany np. przez WHO

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również