Wiadomości z Bytomia

Szalety miejskie i przejścia podziemne w Bytomiu zdezynfekowane.

  • Dodano: 2020-03-31 09:30

Po tym jak zdezynfekowano 60 wiat przystankowych w weekend, Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu zlecił z poniedziałku na wtorek /30 na 31 marca/ dezynfekcję pięciu przejść podziemnych oraz wszystkich szaletów miejskich.

Na zlecenie MZZiGK przeprowadziła je specjalistyczna firma, która zdezynfekowała preparatem o działaniu myjąco-dezynfekującym „Dezacid VR” wszystkie szalety miejskie przy ul. Kościelnej, Chrzanowskiego, Wrocławskiej/Wallisa oraz na pl. Sikorskiego i Wolskiego. Dezynfekcji poddane zostały również przejścia podziemne pod ulicą: Kolejową, Miechowicką, Chorzowską, Witczaka oraz tzw. Tunel Zachodni – przejście podziemne  z pl. Wolskiego do ul. Zabrzańskiej.

Celem specjalistycznej dezynfekcji szaletów miejskich i przejść podziemnych jest ograniczenie rozpowszechniania się wirusa COVID-19.

Warto podkreślić, że w czasie oraz po zakończeniu dezynfekcji przejścia podziemne zostały ze względów bezpieczeństwa czasowo wyłączone z użytkowania.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • R/R Sójcze

    Oooo, trzeba było epidemii żeby ktoś wyczyścił smierdzace od lat kible miejskie w Bytomiu i zarzygane przejścia podziemne. To chyba jedyny plus tej sytuacji.

  • Em

    Czym jeszcze można dezynfekować miejsca publiczne?

  • Malika

    Podchlorynem sodu głównie pryskają. Łatwo dostępny i rekomendowany np. przez WHO

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.