Wiadomości z Bytomia

Święto w Operze Śląskiej - ulica Moniuszki będzie zakmnięta

  • Dodano: 2019-06-13 08:30, aktualizacja: 2019-06-13 08:47

W Operze Śląskiej trwają przygotowania do imprezy z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki. W piątek, 14 czerwca na ul. Moniuszki oraz w jej sąsiedztwie wystąpią zmiany z ruchu drogowym oraz zmieni się trasa przejazdu komunikacji miejskiej.

Ponieważ impreza ma charakter plenerowy i część zaplanowanych wydarzeń odbędzie się poza gmachem teatru, już w czwartek, 13 czerwca od 20.00 nie będzie możliwe parkowanie pojazdów przy ul. Moniuszki od numeru 18 do 32 oraz od 21 do 25. 

W piątek, 14 czerwca, od 9.00 do 20.00 ul. Moniuszki (na odcinku od ul. Karola Miarki do ul. Jagiellońskiej) zostanie zamknięta dla ruchu. Zamknięte będą też parkingi na ul. Moniuszki - od placu Sikorskiego w dół, do ul. Miarki. 

Wjazd i wyjazd na ul. Moniuszki będzie możliwy jedynie dla osób posiadających zezwolenia od zarządców budynków do parkowania aut na parkingach wewnętrznych. Kierowcy powinni też liczyć się z utrudnieniami w ruchu na ul. Karola Miarki, która za wiaduktem zostanie zawężona do jednego pasa. 

Na prawym pasie zostaną wyznaczone cztery stanowiska dla autobusów - dwa dla komunikacji publicznej oraz dwa dla dowożących widzów na przedstawienia w operze. 

Ważna informacja dla pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej. Pasażerowie przyjeżdżający z Katowic i Chorzowa będą wysiadać na przystanku przy ul. Miarki. Z kolei autobus zastępujący tramwaj T19 nie przyjedzie tego dnia na pl. Sikorskiego, a wyjątkowo przystanek przeniesiony zostanie także na ul. Miarki (na wysokości Centrum Integracji Społecznej).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również