Wiadomości z Bytomia

Święto w Operze Śląskiej - ulica Moniuszki będzie zakmnięta

  • Dodano: 2019-06-13 08:30, aktualizacja: 2019-06-13 08:47

W Operze Śląskiej trwają przygotowania do imprezy z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki. W piątek, 14 czerwca na ul. Moniuszki oraz w jej sąsiedztwie wystąpią zmiany z ruchu drogowym oraz zmieni się trasa przejazdu komunikacji miejskiej.

Ponieważ impreza ma charakter plenerowy i część zaplanowanych wydarzeń odbędzie się poza gmachem teatru, już w czwartek, 13 czerwca od 20.00 nie będzie możliwe parkowanie pojazdów przy ul. Moniuszki od numeru 18 do 32 oraz od 21 do 25. 

W piątek, 14 czerwca, od 9.00 do 20.00 ul. Moniuszki (na odcinku od ul. Karola Miarki do ul. Jagiellońskiej) zostanie zamknięta dla ruchu. Zamknięte będą też parkingi na ul. Moniuszki - od placu Sikorskiego w dół, do ul. Miarki. 

Wjazd i wyjazd na ul. Moniuszki będzie możliwy jedynie dla osób posiadających zezwolenia od zarządców budynków do parkowania aut na parkingach wewnętrznych. Kierowcy powinni też liczyć się z utrudnieniami w ruchu na ul. Karola Miarki, która za wiaduktem zostanie zawężona do jednego pasa. 

Na prawym pasie zostaną wyznaczone cztery stanowiska dla autobusów - dwa dla komunikacji publicznej oraz dwa dla dowożących widzów na przedstawienia w operze. 

Ważna informacja dla pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej. Pasażerowie przyjeżdżający z Katowic i Chorzowa będą wysiadać na przystanku przy ul. Miarki. Z kolei autobus zastępujący tramwaj T19 nie przyjedzie tego dnia na pl. Sikorskiego, a wyjątkowo przystanek przeniesiony zostanie także na ul. Miarki (na wysokości Centrum Integracji Społecznej).

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.