Wiadomości z Bytomia

Świetna forma reprezentantów Górnika Bytom!

  • Dodano: 2020-07-16 09:45

Hędrzak Magdalena, Gruszczyńska Rozalia, Podlińska Marcelina, Bergler Olivia, Fręch Magdalena, Krawczyński Karol, Marek Wojciech. To tenisistki i tenisiści Górnika Bytom, którzy już awansowali do 2. rundy singla Mistrzostw Polski rozgrywanych na kortach w Bytomiu.

Narodowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w tenisie ziemnym to jedna z najbardziej prestiżowych imprez w naszym kraju. Do tej pory aż czterokrotnie mistrzostwa – w 1983, 1985, 1995 i 1999 roku – odbyły się w naszym mieście. Teraz ponownie w Bytomiu zobaczymy na kortach Górnika najlepszych tenisistów i tenisistki. Impreza potrwa do 19 lipca, a pula nagród wyniesie aż 200 000 zł.

Do 2. rundy awansowało aż siedmiu naszych reprezentantów

Niespodzianką była porażka w 1. rundzie wicemistrza Europy Mikołaja Lorenca, który przegrał z zawodnikiem AZS Poznań Yannem Wójcikiem. Dobrze spisują się również nasi zawodnicy i zawodniczki w deblu. Do 2. rundy debla awansowali już: Magdalena Hędrzak, Marcelina Podlińska i Magdalena Fręch oraz debel Wojciech Marek i Mikołaj Lorenc.

Przypomnijmy, że półfinały imprezy zaplanowano na 17-18 lipca, zaś mecze finałowe 18 i 19 lipca. Mecze Mistrzostw Polski będzie na żywo transmitować Polsat. Od wtorku, 14 lipca mecze z kortu centralnego można oglądać codziennie.

Wyniki można śledzić również na stronie Polskiego Związku Tenisowego

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również