Wiadomości z Bytomia

Świetna forma reprezentantów Górnika Bytom!

  • Dodano: 2020-07-16 09:45

Hędrzak Magdalena, Gruszczyńska Rozalia, Podlińska Marcelina, Bergler Olivia, Fręch Magdalena, Krawczyński Karol, Marek Wojciech. To tenisistki i tenisiści Górnika Bytom, którzy już awansowali do 2. rundy singla Mistrzostw Polski rozgrywanych na kortach w Bytomiu.

Narodowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w tenisie ziemnym to jedna z najbardziej prestiżowych imprez w naszym kraju. Do tej pory aż czterokrotnie mistrzostwa – w 1983, 1985, 1995 i 1999 roku – odbyły się w naszym mieście. Teraz ponownie w Bytomiu zobaczymy na kortach Górnika najlepszych tenisistów i tenisistki. Impreza potrwa do 19 lipca, a pula nagród wyniesie aż 200 000 zł.

Do 2. rundy awansowało aż siedmiu naszych reprezentantów

Niespodzianką była porażka w 1. rundzie wicemistrza Europy Mikołaja Lorenca, który przegrał z zawodnikiem AZS Poznań Yannem Wójcikiem. Dobrze spisują się również nasi zawodnicy i zawodniczki w deblu. Do 2. rundy debla awansowali już: Magdalena Hędrzak, Marcelina Podlińska i Magdalena Fręch oraz debel Wojciech Marek i Mikołaj Lorenc.

Przypomnijmy, że półfinały imprezy zaplanowano na 17-18 lipca, zaś mecze finałowe 18 i 19 lipca. Mecze Mistrzostw Polski będzie na żywo transmitować Polsat. Od wtorku, 14 lipca mecze z kortu centralnego można oglądać codziennie.

Wyniki można śledzić również na stronie Polskiego Związku Tenisowego

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.