Wiadomości z Bytomia

Świątecznie i karnawałowo na deskach Opery Śląskiej

  • Dodano: 2019-12-31 08:00, aktualizacja: 2019-12-30 08:14

Koncerty kolęd z całego świata, powitanie Nowego Roku operą komiczną „Napój miłosny”, muzyczne spotkanie z hitami operetkowymi i musicalowymi, zimowy Paryż w "Cyganerii" oraz wznowienie operetki „Zemsta nietoperza”. Koniec grudnia i styczeń w Operze Śląskiej to wyjątkowo gorący czas.

Ostatnie dni 2019 roku upłyną na deskach Opery Śląskiej w świątecznych rytmach

Podczas sylwestrowej nocy melomani w Operze Śląskiej zobaczą grudniową premierę - „Napój miłosny” Gaetano Donizettiego pod kierownictwem Francka Chastrusse Colombiera i w reżyserii Karoliny Sofulak. Historia miłości Adiny i Nemorino toczy się w hotelu I nie jest to przypadek.

Karolina Sofulak, reżyserka, przyznała iż inspirowała się kinem Wesa Andersona, a szczególnie filmem „Grand Budapest Hotel”. Wartka akcja, pełna komicznych sytuacji, zaprezentowana jest w przepięknej oprawie bel canto.  Kto ma inne plany na ten wieczór, ma jeszcze szansę powitać  Nowy Rok z tym spektaklem – zostały ostatnie bilety! Można je kupić online lub w kasie Opery Śląskiej. Spektakl będzie można zobaczyć 12, 14 i 30 stycznia.

Trudno wyobrazić sobie karnawał bez operetki, dlatego w styczniowym repertuarze pojawią się aż dwa dzieła mistrza tych form, Johanna Straussa (syna). Na początku miesiąca, 4 stycznia, „Baron cygański”. Natomiast 24 i 26 wznowienie sceniczne „Zemsty nietoperza”10 stycznia Koncert Karnawałowy - najpiękniejsze hity operetkowe i musicalowe usłyszmy w wykonaniu solistów Opery Śląskiej: Anny Boruckiej, Anny Wiśniewskiej-Schoppy i Macieja Komandery oraz zespołu Todo art trio.

W tym samym miesiącu spotkanie z Fryderykiem Chopinem w salonie muzycznym, czyli spektakl muzyczno-teatralny „Czekając na Chopina” w reżyserii Michała Znanieckiego (17 stycznia).  To spektakl interaktywny, z udziałem publiczności, która razem z muzami i uczennicami Chopina bierze udział w niezwykłej, muzycznej zabawie.

11 i 19 stycznia na deskach bytomskiego teatru opera „Cyganeria” Giacoma Pucciniego, która  przeniesie nas do zimowego Paryża, gdzie czworo przyjaciół: poeta, malarz, muzyk i filozof, mimo chłodu, głodu i ubóstwa, nie tracą humoru. Pracują twórczo i... przeżywają miłosne rozterki. A ich serca zdobywają Mimi, romantyczna hafciarka oraz Musetta, „ozdoba uczt i królowa psot” całej dzielnicy.

Więcej na: www.opera-slaska.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również