Wiadomości z Bytomia

Świąteczne dekoracje i iluminacje już rozbłysły

  • Dodano: 2019-12-05 12:45

Dekoracje i iluminacje, które przypominają nam o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia, mieszkańcy Bytomia już mogą podziwiać. Na Rynku pojawiła się choinka, a świetlne dekoracje widoczne są również na głównych ulicach naszego miasta, jak: Strzelców Bytomskich, Wrocławskiej, Świętochłowickiej czy Chorzowskiej.

Warto dodać, że iluminacje świąteczne, podobnie jak w latach ubiegłych, pojawiły się między innymi na ulicach i skrzyżowaniach dróg: Konstytucji, Świętochłowickiej, św. Piotra, Krzyżowej, Cyryla i Metodego, Worpie, Zabrzańskiej, Żołnierskiej, pl. Jana, Suchogórskiej, Przyjemnej, Ptakowickiej, Łokietka, Strzelców Bytomskich, Frenzla, Racjonalizatorów, Piłsudskiego, Wrocławskiej, Powstańców Warszawskich, Smolenia, Chorzowskiej, Siemianowickiej i Katowickiej, a także na pl. Sobieskiego i Szpitalnym oraz na lokalnych drogach w Suchej Górze. Łącznie na bytomskich ulicach pojawiło się 111 sztuk dekoracji świątecznych.

Bytomianie mogą również podziwiać iluminacje świetlne na ul. Dworcowej oraz świąteczny wystrój przed Urzędem Miejskim przy ul. Parkowej, gdzie fontanna została ozdobiona sztuczną choinką /wysokość 3,5 metra/ oraz szesnastoma choinkami wykonanymi z materiałów pochodzącymi z odzysku drewna, które dodatkowo zostały przystrojone własnoręcznie wykonanymi ozdobami przez dzieci z bytomskich przedszkoli i szkół.

Już wkrótce będziemy mogli oglądać także iluminacje świąteczne na pl. Wolskiego, a także żywe choinki /o wysokości 8 metrów/ z ledowym oświetleniem na pl. Sikorskiego, ul. Stolarzowickiej, w parku im. Marii Konopnickiej oraz na pl. Szalonka.

Na tegoroczne iluminacje świąteczne, dekoracje oraz ozdoby, a także ich montaż, utrzymanie, oświetlenie i serwis gmina Bytom wyda około 166 tysięcy zł. W tym roku gmina Bytom wyda na dekoracje i iluminacje świąteczne -  w porównaniu z 2018 rokiem - o 30 tysięcy zł mniej.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również