Wiadomości z Bytomia

Surfowanie zaczyna się po pięćdziesiątce

  • Dodano: 2015-06-12 07:45, aktualizacja: 2015-06-11 12:15

Miejska Biblioteka Publiczna rozpoczyna kolejny cykl warsztatów z podstaw obsługi komputera adresowany do seniorów. Zainteresowani będą zdobywać praktyczne umiejętności do 25 czerwca.Przypomnijmy, że to już kolejna edycja projektu, którego celem jest edukacja cyfrowa osób w wieku 50+ wykluczonych cyfrowo lub czujących się niepewnie w wirtualnym środowisku.

W ubiegłym roku bezpłatne zajęcia prowadzili pracownicy bibliotecznego informatorium. Uczestnicy kursu dowiedzieli się m.in. jak założyć skrzynkę mejlową czy korzystać z bibliotek internetowych. W tym roku warsztaty poprowadzone są w ramach projektu Polska Cyfrowa Równych Szans, a poprowadzi je Latarnik Polski Cyfrowej, Grzegorz Barański.

Podczas ubiegłorocznych zajęć zaskoczyło nas jak świetnie seniorzy radzą sobie z obsługą komputera. Są odważni, nie boją się nowości, chcą się uczyć. Część z nich na tyle dobrze opanowała komputer, że nawet rachunki płaci przez internet – mówi Teodozja Galińska z Informatorium Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Szkolenie z podstaw obsługi komputera obejmie 5 spotkań warsztatowych, w ramach których uczestnicy poznają m.in. budowę komputera, dowiedzą się jak tworzyć i zapisywać dokumenty oraz efektywnie surfować po internecie.
Z
apisy prowadzone są w Informatorim MBP (pok. 407) przy pl. Sobieskiego 3, telefonicznie pod nr. tel.: 32 787 06 05 lub mejlowo: informatorium@biblioteka.bytom.pl.

Ilość miejsc jest ograniczona.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.