Wiadomości z Bytomia

Supermoce opanowały Bytom

  • Dodano: 2012-04-15 12:00, aktualizacja: 2012-04-15 16:44

Supermoce, superhumor i superbohaterowie - w sobotę 14 kwietnia do Bytomia zjechali herosi wszelkiej maści. Dlaczego? Bo Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów odbywa się tylko raz na rok!

Tuż przed godziną 11:00 pod Szybem Krystyna zaroiło się od kolorowych, rozwianych peleryn. To właśnie stamtąd korowód legendarnych postaci, jak i tych zupełnie nowych twarzy, wyruszył w przemarszu przez ulice Bytomia. Bohaterowie zlecieli tam by propagować optymistyczne podejście do życia, tolerancję i otwartość na drugiego człowieka - w tym właśnie niesienie pomocy innym, zadanie żadnemu superbohaetrowi nieobce!

Pogoda dopisała - wiatr wiał w peleryny, a słońce oświetlało kolorowe, dopasowane kostiumy. Przemarsz jak zawsze poprowadził Mariusz Kałamaga z kabaretu Łowcy.B, który nieustannie przypominał uczestnikom o zachowaniu wzorowej postawy godnej superbohatera. Na dworcowej do przemarszu dołączyła ostatnia w mieście Orkiestra Górnicza, z której pomocą herosi dumnie i radośnie dotarli aż do rynku.

Wiele atrakcji czekało tam m.in. na Kiermaszu Twórczej Reanimacji Odpadów - niezwykłe wyroby hand made można było obejrzeć na specjalnie przygotowanych na tę okazję straganach. W międzyczasie na scenie obok odbywały się koncerty. Herosi zatańczyli też makarenę, a nawet pomalowali autobus, który od teraz będzie pełnił funkcję SuperBusa!

Sobotni zlot jest nieodłączną częścią Festiwalu Dziwnie Fajne, odbywającego się w naszym mieście od 2009 roku. W jego organizację zaangażowane jest Bytomskie Centrum Kultury oraz miasto Bytom. Inicjatywa propaguje pozytywne postawy w społeczeństwie takie jak ekologia, recykling, niesienie pomocy innym.

Tegoroczna edycja festiwalu już za nami, więc weźcie bądźcie za rok.

Niech moc będzie zawsze z wami!

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.