Wiadomości z Bytomia

Sukcesy bytomskich pływaków z UKS Na Fali Bytom

• Dodano: 2023-03-21 06:30, aktualizacja: 2023-03-21 10:42

Pływacy UKS „Na fali Bytom” oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu odnieśli kolejne sukcesy na zawodach z cyklu Ligi Klubów Śląskich.

Nasi reprezentanci zdobyli kilka medali, w tym Aleksandra Krawczyk, która wywalczyła dwa złote medale deklasując rywalki w stylu dowolnym na 50 m i 100 m oraz srebrny krążek na 100 m w stylu dowolnym.

Warto dodać, że medale wywalczyli również Bartosz Nawrat, który zdobył złoto i srebro w stylu grzbietowym oraz dwa brązowe medale w stylu dowolnym na 100 i 200 metrów. Jego klubowy kolega Maciej Sikora również nie pozostawał w tyle. W konkurencjach grzbietem stanął na drugim i trzecim stopniu podium.

Z kolei sztafeta 4x100m stylem dowolnym dziewcząt w składzie Emilia Chabko, Irmina Ulanowska, Martyna Kilarska i Zofia Wrotek otarła się o podium, zajmując 4. miejsce.

Przypomnijmy, że klub UKS „Na fali Bytom” oraz Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu ogłasiły nabór do klasy 4, 5 i 6 o profilu pływanie na rok szkolny 2023/2024. Wszystkie szczegóły na stronie SPMS w Bytomiu.