Wiadomości z Bytomia

Strażacy z OSP Górniki zorganizowali piknik z zabytkowymi pojazdami i sprzętem! [GALERIA]

  • Dodano: 2024-06-17 12:45

Miłośnicy pożarnictwa oraz dobrej zabawy spotkali się w sobotę na Pikniku Strażackim. Były animacje dla dzieci i młodzieży, konkurencje sprawnościowe, symulatory dachowania i hamowania. Stowarzyszenie Pasjonatów Wojskowości "Kompania Bytom" zaprezentowało swoje pojazdy, a strażacy z OSP Górniki po raz pierwszy pokazali zabytkowego pożarniczego żuka z wyposażeniem, kolekcję historycznych motopomp oraz sikawki konne, nawet z 1876 roku.

Wiele atrakcji na pikniku

Poza wspomnianymi atrakcjami na dzieci czekały dmuchańce oraz występy uczniów z bytomskich szkół i przedszkoli. Dzięki współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Katowicach goście pikniku skorzystali z symulatorów dachowania i hamowania. Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Straży Miejskiej udzielali informacji z zakresu bezpieczeństwa. Ratownicy z zespołu ratownictwa medycznego przeprowadzili pokaz pierwszej pomocy.

Hitem imprezy był zabytkowy pożarniczy żuk wraz z wyposażeniem, sikawki konne z 1912 i 1876 roku oraz motopompy, gdzie najstarsza była z 1935 roku. O część muzyczną zadbał DJ Adam Gruca, który zakończył piknik zabawą taneczną.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również