Wiadomości z Bytomia

Sto lat Pani Eugenii! Kolejna mieszkanka Bytomia świętuje setne urodziny

  • Dodano: 2023-07-19 07:00, aktualizacja: 2023-07-19 07:17

Do grona jubilatów, którzy osiągnęli wspaniały wiek, dołączyła Eugenia Erenbrod, która od lat 50. XX w. mieszka w Bytomiu. Jubilatka pracowała w bytomskim domu towarowym, a jej pasją była literatura oraz ogrodnictwo.

W ostatnich latach pani Eugenia regularnie słucha audiobooków, które otrzymuje z Miejskiej Biblioteki Publicznej. We wtorek, 18 lipca zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda odwiedził jubilatkę i z okazji wyjątkowych urodzin złożył jej serdeczne życzenia.

Eugenia Erenbrod urodziła się 18 lipca 1923 roku w miejscowości Szawle na Litwie. Dzieciństwo i zawieruchę wojenną spędziła w Kielcach. Następnie przebywała w Częstochowie i Dzierżoniowie a w latach 50. zamieszkała w Bytomiu. W naszym mieście pani Eugenia była zatrudniona w domu towarowym, gdzie pracowała m.in. na stanowisku kasjerki i kierowniczki oddziału.

Sto lat Pani Eugenii! Kolejna mieszkanka Bytomia świętuje setne urodziny

Wolny czas uwielbiała spędzać w swoim ogródku w ROD „Zorza”, a jej największą pasją była literatura. Od ponad dekady pani Eugenia ma problemy ze wzrokiem i nie może już czytać. Za to regularnie słucha audiobooków, które otrzymuje z Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Angelo

    w tym wieku to jak dla mnie prezenty typu roomba albo inne urządzenia ułatwiające funkcjonowanie są w sam raz bo jak mieszka sama co się często zdarza w tym wieku to ciężko sprzątanie ogarniać

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również